Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: US Vibonese - Urbs Reggina 0-2 (0-2)

28 kwietnia na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii odbył się mecz 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami US Vibonese i Urbs Reggina. Starcie zakończyło się zwycięstwem Urbs Reggina 2-0. Spotkanie obejrzało 2 926 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 2926 | Arbiter: I. Guida
A. Doumbia 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Urbs Reggina wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

W 30. minucie do własnej bramki trafił zawodnik US Vibonese Riccardo Maciucca.

Zespół US Vibonese ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Abdou Doumbia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener US Vibonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Ezequiel Melillo, a murawę opuścił Andrea Malberti. W tej samej minucie Mario Prezioso został zmieniony przez Riccarda Collodela.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Pietro Ciotti, Fabio Tito, a na ich miejsce weszli Mario Finizio, Riccardo Maciucca. A trener Urbs Reggina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Urbana Žiberta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Andrea De Falco. W drugiej połowie nie padły gole.

Diego Conson
62′ Mario Finizio
Daniele Gasparetto
30′ (samob.) 62′ Riccardo Maciucca
Matteo Solini
53′ Andrea Malberti
Nicola Bellomo70′
Luigi Silvestri
Andrea De Falco70′
Kenneth Obodo
Simone Franchini88′
53′ Mario Prezioso
Niko Kirwan
90′ Jacopo Scaccabarozzi
Stefano Ciavattini
62′ Pietro Ciotti
Cesare Pogliano
Gabriele Franchino
Matteo Procopio88′
62′ Fabio Tito
Alex Redolfi
53′ Riccardo Collodel
Roberto Marino88′
Alessio Donnarumma
Giuseppe Ungaro
53′ Ezequiel Alejandro Melillo
Salvatore Sandomenico
90′ Domenico La Ragione
Tiziano Tulissi70′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Urbs Reggina przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Urbs Reggina będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Matera Calcio. Tego samego dnia SSD Potenza Calcio będzie gościć jedenastkę US Vibonese.