Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: US Triestina Calcio - Teramo Calcio 3-2 (3-1)

W pojedynku 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna US Triestina zwyciężyła z Teramo Calcio 3-2 (3-1). Mecz na Stadio Nereo Rocco w Trieście obejrzało 4 282 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 4282 | Arbiter: M. Gariglio
M. Proietti 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Teramo Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy US Triestina nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Pablo Granoche. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Teramo Calcio otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 28. minucie Alessandro Fiordaliso wyrównał wynik meczu.

Piłkarze US Triestina szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rocco Costantino.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Triestina w 45. minucie spotkania, gdy Mirko Petrella strzelił trzeciego gola. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Teramo Calcio w tym sezonie, pojawił się Gennaro Armeno, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 51. minucie Alessandra Cellego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. A trener US Triestina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Procaccia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mirko Petrella.

W 73. minucie za Emanuele Spinozziego wszedł Mirco Spighi. Między 73. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Teramo Calcio: Claudio Sparacello, Alessandro Fiordaliso, Lorenzo De Grazia, na ich miejsce weszli: Giacomo Zecca, Riccardo Barbuti, Riccardo Cappa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tommasa Colettiego, Marca Beccara zajęli: Demetrio Steffè, Manuel Hidalgo. W 86. minucie czerwone kartki dostali: Alessandro Lambrughi z US Triestina i Mirco Spighi z Teramo Calcio.

W doliczonym czasie gry w zespole US Triestina doszło do zmiany. Roberto Codromaz wszedł za Pabla Granochego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Mattia Proietti.

Drużynie Teramo Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu US Triestina.

Alessandro Celli51′
86′ Alessandro Lambrughi
Alessandro Fiordaliso  28′ 79′
Alessandro Malomo
Jan Polak
81′ Marco Beccaro
Cristian Ventola
81′ Tommaso Roberto Coletti
Lorenzo De Grazia79′
Federico Maracchi
Mattia Proietti  90′
 37′ Rocco Costantino
Emanuele Spinozzi73′
 15′ (k.) 90′ Pablo Mariano Granoche Louro
Saveriano Infantino
 45′ 66′ Mirko Petrella
Claudio Sparacello73′
Pierpaolo Boccanera
Andrea D'Aniello
Kristjan Matošević
Michał Lewandowski
90′ Roberto Codromaz
Riccardo Barbuti79′
81′ Manuel Federico Hidalgo Gasparini
Giacomo Zecca73′
81′ Demetrio Steffè

Davis Mensah

66′ Andrea Procaccio

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Teramo Calcio przyznał trzy żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Natomiast zespół Teramo Calcio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Teramo Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Unicusano Ternana Calcio. Tego samego dnia Alma Juventus Fano 1906 będzie gościć drużynę US Triestina.