Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Unicusano Ternana Calcio - Ravenna FC 1-0 (1-0)

28 kwietnia na Stadio Libero Liberati w Terniem odbyło się starcie 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Ternana Calcio i Revenna FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ternana Calcio 1-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: Stadio Libero Liberati | Widzów: 2000 | Arbiter: L. Zufferli
Unicusano Ternana Calcio
Ravenna FC
1
0
G. Marilungo 3'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Revenna FC wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Guido Marilungo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ternana Calcio , strzelając gola w trzeciej minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 31. minucie Stefano Pellizzari został zastąpiony przez Riccarda Barzaghiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ternana Calcio.

Drugą połowę jedenastka Revenna FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alfonsa Selleriego wszedł Francesco Galuppini. Trener Revenna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Simone Raffini, a murawę opuścił Giorgio Siani.

A kibice Ternana Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tommasa Pobegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniele Altobelli. Między 69. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Ternana Calcio: Francesco Nicastro, Antonio Palumbo, na ich miejsce weszli: Alfredo Bifulco, Modibo Diakite. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salvatore Esposita, Alessandra Eleuteriego zajęli: Carlo Martorelli, Giordano Trovade. W drugiej połowie nie padły bramki.

Salvatore Esposito69′
64′ Daniele Altobelli
William Jidayi
Federico Furlan
Youssef Maleh
Fabrizio Paghera
Salvatore Papa
77′ Antonio Palumbo
Alfonso Selleri46′
 3′ Guido Marilungo
Manuel Nocciolini
69′ Francesco Nicastro
Giorgio Siani46′
Riccardo Gagno
Filippo Sangiorgi
Tommaso Vitali
Riccardo Barzaghi31′
77′ Modibo Diakite
Emanuele Maltoni
Federico Mazzarani
Salvatore Scatozza
69′ Alfredo Bifulco
Carlo Martorelli69′
Lorenzo Callegari
Enrico Sabba
64′ Tommaso Pobega