Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Trapani Calcio - Paganese 1926 2-1 (1-0)

W spotkaniu 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół Trapani Calcio zwyciężył z Paganese 1926 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Polisportivo Provinciale obejrzało 2 425 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Widzów: 2425 | Arbiter: P. Tremolada
F. Scarpa 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Trapani Calcio wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Trapani Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Stefano Scognamillo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Trapani Calcio.

W 54. minucie Felice Evacuo zastąpił Mbalę N'Zolę. A trener Paganese 1926 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaetana Navasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Giuseppe Fornito. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

W 57. minucie w drużynie Paganese 1926 doszło do zmiany. Francesco Scarpa wszedł za Marca Schiavina.

Jedenastka Trapani Calcio niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Francesco Scarpa. Na murawie, jak to często zdarzało się Trapani Calcio w tym sezonie, pojawił się Andrea Scrugli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie João Silvę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie Giacomo Tulli został zmieniony przez Francesca Fedata, co miało wzmocnić jedenastkę Trapani Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giacoma Parigiego na Thomasa Albertiego w 88. minucie.

Zawodnicy Trapani Calcio w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Francesco Fedato dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Minutę później w drużynie Paganese 1926 doszło do zmiany. Matteo Della Morte wszedł za Danila Gaetę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Giulio Carotenuto
77′ João Afonso Paula Silva
Matteo Perri
 41′ Stefano Scognamillo
Danilo Gaeta90′
54′ Felice Evacuo
Christian Cesaretti
77′ Giacomo Tulli
Matteo Gifford
77′ Andrea Scrugli
Matteo Della Morte90′
Michael Girasole
Alessandro Gori
Filippo Tolomello
Federico Nacci
77′  90′ Francesco Fedato
Gaetano Navas57′
Francesco Matteo Golfo
Giuseppe Sapone
Davide Mastaj
Thomas Alberti88′
54′ Mbala N'Zola
Francesco Scarpa57′  60′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Trapani Calcio, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół Trapani Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

5 maja zespół Paganese 1926 rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie ADC Viterbese Castrense. Tego samego dnia Catanzaro Calcio 2011 będzie gościć zespół Trapani Calcio.