Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: SS Monza 1912 - Fermana 3-0 (1-0)

W meczu 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna SS Monza wygrała z Fermanem 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Brianteo obejrzało 2 787 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: U-Power Stadium | Widzów: 2787 | Arbiter: C. Panettella
C. Chiricò 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka SS Monza wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 44. minucie spotkania, gdy Marco Armellino zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Monza.

W 57. minucie Mattia Valentini zastąpił Flippa Pavoniego. W tej samej minucie trener Fermana postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Massimo D'Angelo, a murawę opuścił Gabriele Zerbo.

W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Fermana: Umberto Otranto, Samuele Maurizi, a na ich miejsce weszli Lamine Fofana, Manuel Giandonato. A trener SS Monza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cosima Chirica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tommaso Ceccarelli. Posunięcie trenera było słuszne. Cosima Chirica zdobył kolejną bramkę w 88. minucie spotkania. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SS Monza doszło do zmiany. Reginaldo wszedł za Ettore Marchiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alberto Tentardini wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monza, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie wynik na 3-0 podwyższył Cosimo Chiricò.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Edoardo Scrosta
 78′ Alberto Tentardini
Nicolò Sperotto
 44′ Marco Armellino
Lamine Fofana66′
82′ Andrea D'Errico
Manuel Giandonato66′
82′ Giorgio Galli
Alex Misin
86′ Andrea Brighenti
Arturo Lupoli80′
66′ Tommaso Ceccarelli
Giancarlo Malcore
66′ Ettore Marchi
Walter Guerra
86′ Manuel Di Paola
Federico Malavolta
82′ Marco Ezio Fossati
Massimo D'Angelo57′
66′  88′ Cosimo Chiricò
Samuele Maurizi66′
66′ Reginaldo Ferreira da Silva
Alessio Nepi80′
82′ Giacomo Tomaselli
Dennis van der Heijden

Zawodnicy SS Monza otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół Fermana rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie SS Sambenedettese Calcio. Tego samego dnia FC Südtirol będzie przeciwnikiem drużyny SS Monza w meczu, który odbędzie się w Bolzano.