Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Piacenza Calcio - Olbia Calcio 3-2 (1-1)

27 kwietnia na Stadio Leonardo Garilli odbył się pojedynek 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Piacenza Calcio i Olbii Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Piacenza Calcio 3-2. Na stadionie stawiło się 5 972 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadio Leonardo Garilli | Widzów: 5972 | Arbiter: F. Meraviglia
D. Ceter 13',48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Piacenza Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olbii Calcio w 13. minucie spotkania, gdy Damir Ceter strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 33. minucie Jacopo Silva został zastąpiony przez Giovanniego Terraniego.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie Mattia Corradi wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo później Damir Ceter wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olbii Calcio, strzelając kolejnego gola w 48. minucie spotkania. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Olbii Calcio: Simone Pinna, Filippo Gemmi, a na ich miejsce weszli Francesco Pisano, Roberto Biancu. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Terrani.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Piacenza Calcio doszło do zmiany. Cristian Cauz wszedł za Lucę Barlocca. W tej samej minucie w jedenastce Piacenza Calcio doszło do zmiany. Simone Corazza wszedł za Leonarda Pereza. Chwilę później trener Olbii Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Claudio Maffei, a murawę opuścił Roberto Ogunseye.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 84. minucie Giovanni Terrani ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Olbii Calcio doszło do zmiany. Diego Peralta wszedł za Nicholasa Penningtona. Chwilę później trener Piacenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alessia Sestu wszedł Matteo Bachini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Piacenza Calcio utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Maarten van der Want
74′ Luca Barlocco
Gabriele Bellodi
Antonio Pergreffi
Matteo Cotali
33′ Jacopo Silva
Luca Iotti
 37′ Mattia Corradi
Nicholas Pennington87′
88′ Alessio Sestu
Damir Ceter Valencia  13′, 48′
Davide Di Molfetta
Roberto Ogunseye75′
74′ Leonardo Perez
Daniele Ragatzu
Tomasch Calore
Leonardo Marson
Mattia Calzetta
Thomas Romboli
88′ Matteo Bachini
Francesco Paolo Cusumano
74′ Cristian Cauz
Luca Belloni
74′ Simone Corazza
Filippo Gemmi58′
Franco Ferrari
Claudio Maffei75′
Youssouph Cheikh Sylla
Diego Peralta87′
33′  60′ (k.), 84′ Giovanni Terrani

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Olbii Calcio wręczył trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

4 maja zespół Olbii Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Tego samego dnia Robur Siena Srl będzie gościć drużynę Piacenza Calcio.