Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Juventus U-23 - ACD Virtus Entella 0-2 (0-2)

W spotkaniu 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Juventusu U23 przegrała z Virtusem Entella 0-2 (0-2). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii obejrzało 300 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 300 | Arbiter: I. Robilotta
S. Caturano 40'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Virtusu Entella.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Virtusu Entella w 28. minucie spotkania, gdy Simone Iocolano zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Virtusu Entella, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie pokonał bramkarza Salvatore Caturano. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 59. minucie Nicolo Pozzebon został zmieniony przez Benjamina Mokulu. Chwilę później trener Virtusu Entella postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Dany'ego Carvalha. Na boisko wszedł Matteo Mancosu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Juventusu U23 doszło do zmiany. Leandro Fernandes wszedł za Idrissę Tourégo. W tej samej minucie trener Juventusu U23 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marco Olivieri, a murawę opuścił Luca Zanimacchia.

Francesco Belli
83′ Pietro Beruatto
Mirko Eramo89′
68′ Idrissa Touré
Simone Iocolano  28′ 71′
Cristian Bunino
Andrea Paolucci
59′ Nicolo Pozzebon
Dany Mota Carvalho64′
68′ Luca Zanimacchia
Lorenzo Migliorelli
83′ Gabriele Morelli
Michele Currarino
68′ Leandro Fernandes
Leonardo Di Cosmo
Manolo Portanova
Simone Icardi89′
Nikolai Baden Frederiksen
Francesco Urso71′
59′ Benjamin Mokulu Tembe
Giuseppe De Luca71′
68′ Marco Olivieri
Matteo Mancosu64′
Elia Petrelli
Tomi Petrović

Sędzia nie ukarał piłkarzy Juventusu U23 żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

4 maja jedenastka Virtusu Entella będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Carrarese Calcio. Natomiast 5 maja AS Pro Piacenza będzie gościć drużynę Juventusu U23.