Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Imolese Calcio 1919 - FC Südtirol 2-0 (1-0)

28 kwietnia na Stadio Romeo Galli w Imoli odbyło się spotkanie 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Imolese Calcio i FC Südtirol. Starcie zakończyło się zwycięstwem Imolese Calcio 2-0. Na stadionie stawiło się 320 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: Stadio Romeo Galli | Widzów: 320 | Arbiter: A. Di Graci
Imolese Calcio 1919
FC Südtirol
2
0
E. Lanini 35'
N. Mosti 48'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Imolese Calcio w 35. minucie spotkania, gdy Eric Lanini strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Imolese Calcio.

Zespół FC Südtirol ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nicola Mosti. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener FC Südtirol wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gabriela Lunettę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hannes Fink. W 57. minucie Michael De Marchi został zmieniony przez Simone Rossettiego. Niedługo później trener Imolese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Roberto Ranieri, a murawę opuścił Nicola Mosti.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze Imolese Calcio: Mickael Varutti, Michele Valentini, Giuseppe Giovinco, a na ich miejsce weszli Giacomo Sciacca, Nicholas Bensaja, Eric Lanini. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Danilo Pasqualoni
81′ Giacomo Sciacca
Luca Berardocco
81′ Nicholas Bensaja
Francesco De Rose
Federico Carraro
Hannes Fink49′
Mario Gargiulo
Tommaso Morosini
 48′ 75′ Nicola Mosti
Fabian Tait72′
57′ Michael De Marchi
Gianluca Turchetta
 35′ 81′ Eric Lanini
Fabio Della Giovanna
81′ Mickael Varutti
Alessandro Fabbri72′
Raul Zucchetti
Mario Ierardi
Giuseppe Giannini
Luca Oneto
75′ Roberto Ranieri
Stefano Antezza
81′ Michele Valentini
Younes Jamai
81′ Giuseppe Giovinco
Francesco Proietto
57′ Simone Rossetti
Gabriel Lunetta49′

Niccolò Romero61′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Natomiast jedenastka FC Südtirol w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Südtirol rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie SS Monza 1912. Tego samego dnia Ravenna FC będzie gościć jedenastkę Imolese Calcio.