Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: FC Rieti - Monopoli Calcio 1966 1-1 (1-0)

W starciu 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna FC Rieti zremisowała z SS Monopoli 1-1 (1-0). Mecz na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno obejrzało 518 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno | Widzów: 518 | Arbiter: L. Angelucci
FC Rieti
Monopoli Calcio 1966
1
1
I. Cernigoi 11'
F. Gerardi 55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki SS Monopoli.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Rieti w 11. minucie spotkania, gdy Iacopo Cernigoi zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Rieti.

Drugą połowę jedenastka SS Monopoli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giuseppe Maimone'a wszedł Federico Gerardi.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Federico Gerardi. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 56. minucie Sebastiano Svidercoschi zastąpił Antonia Grillę. Trener FC Rieti wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vincenza Garofala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Gianluca Carpani. Po chwili trener SS Monopoli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Matteo Montinaro, a murawę opuścił Doudou Mangni.

W 84. minucie Fabio Maistro został zmieniony przez Andreę Corintiego, co miało wzmocnić zespół FC Rieti. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Paolucciego na Filippa Berardiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Daniele Donnarumma
61′ Andrea Zanchi
Vittorio Fabris
61′ Gianluca Carpani
Giuseppe Maimone46′
84′ Fabio Maistro
Lorenzo Paolucci89′
Alessandro Marchi
Dimitris Sounas
 11′ 56′ Iacopo Cernigoi
Enrico Zampa
56′ Sebastiano Svidercoschi
Alessandro Bastrini
61′ Tiziano Tiraferri
Daniele Cavallari
Matteo Cericola
Antonio Mangione
84′ Andrea Corinti
Mario Mercadante
61′ Vincenzo Garofalo
Mattia Sanzone
56′ Antonio Grillo
Filippo Berardi89′
Giuseppe Palma
Matteo Montinaro66′
56′ Cedric Gondo
Federico Gerardi46′  55′
Vincenzo Tommasone
Christian Mariano

Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom FC Rieti, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka FC Rieti w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

5 maja zespół SS Monopoli zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Siracusa. Tego samego dnia Calcio Catania będzie gościć drużynę FC Rieti.