Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Casertana FC - SSD Potenza Calcio 0-0

28 kwietnia na Stadio Comunale Alberto Pinto odbyło się starcie 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Casertana FC i Potenza Calcio. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 500 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alberto Pinto | Widzów: 1500 | Arbiter: D. Rutella
Casertana FC
SSD Potenza Calcio
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Potenza Calcio.

W 19. minucie Antonio Zito zastąpił Paride'a Pinnę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie w zespole Potenza Calcio doszło do zmiany. Leandro Guaita wszedł za Manuela Ricciego. Chwilę później trener Casertana FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Antonio Floro, a murawę opuścił Simone De Marco.

A kibice Potenza Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sebastiana Longa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Antonio Bacio. W 69. minucie Jacopo Murano został zmieniony przez Giuseppe Genchiego, a za Francesca Dettoriego wszedł na boisko Vincenzo Di Somma, co miało wzmocnić zespół Potenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Padovana na Edoarda Blondetta.

Simone Sales
59′ Simone De Marco
Francesco Dettori86′
19′ Antonio Zito
Marco Piccinni
Luigi Castaldo
Manuel Ricci56′
81′ Stefano Padovan
Jacopo Murano69′
Antonio Amoroso
Sebastian Breza
Marko Živković
Riccardo Mazzoleni
81′ Edoardo Blondett
Luca Di Modugno
Vincenzo Ciriello
Vincenzo Di Somma86′
Imanol González Benac
Emmanuele Matino
19′ Paride Pinna
Giuseppe Genchi69′
59′ Antonio Floro Flores
Facundo Lescano
Mattia Matese
Sebastiano Longo69′
Giuseppe Zaccaro

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Potenza Calcio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

5 maja zespół Casertana FC zawalczy o kolejne punkty w Lentiniem. Jego przeciwnikiem będzie ASD Sicula Leonzio. Tego samego dnia US Vibonese Calcio zagra z zespołem Potenza Calcio na jego terenie.