Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: Carrarese Calcio - AC Cuneo 1905 3-0 (0-0)

27 kwietnia na Stadio dei Marmi w Carrarze odbyło się spotkanie 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Carrarese Calcio i Cuneo 1905. Mecz zakończył się zwycięstwem Carrarese Calcio 3-0. Na stadionie stawiło się 1 211 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1211 | Arbiter: M. Cascone
Carrarese Calcio
AC Cuneo 1905
3
0
G. Caccavallo 79',90'
K. Piscopo 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Cuneo 1905 wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Trener Cuneo 1905 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 40. minucie na plac gry wszedł Sulayman Jallow, a murawę opuścił Yusupha Bobb. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Carrarese Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Francesca Karkalisa wszedł Michele Murolo. Także drużyna Cuneo 1905 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giuseppe Casa wszedł Hchiam Kanis. W 58. minucie za Giorgia Spizzichina wszedł Fabiano Santacroce.

W tej samej minucie w drużynie Cuneo 1905 doszło do zmiany. Simone Paolini wszedł za Edoarda Defendiego. Trener Carrarese Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Nicolę Valentego i na pole gry wprowadził napastnika Giuseppe Caccavalla, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 13 goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dopiero pod koniec meczu Giuseppe Caccavallo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, strzelając gola w 79. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrarese Calcio w 88. minucie spotkania, gdy Kevin Piscopo zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie spotkania Giuseppe Caccavallo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Daniele Cardelli
46′ Francesco Karkalis
Alessandro Castellana
74′ Giacomo Ricci
Giorgio Spizzichino58′
63′ Nicola Valente
Yusupha Bobb40′
Ivan Varone
Mhando Carte Said76′
68′ Accursio Bentivegna
Cazim Suljic
Tommaso Biasci
Giuseppe Caso46′
63′ Massimo Maccarone
Francesco Ferrieri
46′ Michele Murolo
Simone Paolini58′
74′ Luigi Alberto Scaglia
Theo Reymond
63′  79′, 90′ Giuseppe Caccavallo
Nicola Alvaro
63′ Emmanuel Latte Lath
Davide Arras
68′  88′ Kevin Piscopo
Michele Emmausso76′

Kevin Gissi

Sulayman Jallow40′

Hchiam Kanis46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Cuneo 1905 wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.

4 maja zespół Cuneo 1905 rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Aurora Pro Patria 1919. Tego samego dnia ACD Virtus Entella będzie przeciwnikiem jedenastki Carrarese Calcio w meczu, który odbędzie się w Chiavari.