Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: ASD Albissola - AS Lucchese 1-1 (0-1)

27 kwietnia na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbył się pojedynek 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami ASD Albissola i AS Lucchese. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 450 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-27 16:30 | Stadion: Stadio Comunale Chiavari | Widzów: 450 | Arbiter: G. Ayroldi
ASD Albissola 2010
AS Lucchese Libertas 1905
1
1
R. Martignago 64'
A. Provenzano 6'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Alessandro Provenzano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Lucchese.

W 49. minucie Filippo Oliana zastąpił Lorisa Damonte'a. Chwilę później trener ASD Albissola postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Raffaele Russo, a murawę opuścił Davide Cais.

Drużyna ASD Albissola nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie Riccardo Martignago wyrównał wynik meczu. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Chwilę później trener AS Lucchese postanowił wzmocnić formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Giulia Favalego. Na boisko wszedł Riccardo Santovito, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Gianmarco De Feo został zmieniony przez Lorenza Sorrentina, co miało wzmocnić zespół AS Lucchese. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riccarda Martignaga na Andreę Cisca. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Giulio Favale68′
49′ Filippo Oliana
Riccardo Martinelli
Jonathan Rossini
Mariano Bernardini
 64′ 77′ Riccardo Martignago
Mattia Bortolussi
54′ Davide Cais
Riccardo Santovito68′
49′ Loris Damonte
Christian Zocco
77′ Andrea Cisco
Giulio Cipriani
Tommaso Perasso
Antonio Di Nardo
54′ Raffaele Russo
Lorenzo Sorrentino68′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom ASD Albissola, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Drużyna ASD Albissola w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

4 maja zespół AS Lucchese będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Pontedera 1912. Tego samego dnia US Alessandria Calcio 1912 będzie gościć jedenastkę ASD Albissola.