Liga włoska - 37. kolejka Lega Pro 1: AC Renate - AC Feralpi Salo 2-3 (1-2)

28 kwietnia na Stadio Città di Meda w Medzie odbyło się starcie 37. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami AC Renate i AC Feralpi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Feralpi 3-2. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

37. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-28 18:30 | Stadion: Stadio Città di Meda | Widzów: 300 | Arbiter: P. Bitonti
P. Maiorino 17',19',77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna AC Renate wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Już na początku meczu zawodnicy AC Renate nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Reno Piscopo.

Piłkarze AC Feralpi nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 17. minucie Pasquale Maiorino wyrównał wynik meczu.

Szybko po stracie bramki zespół AC Feralpi objął prowadzenie. W 19. minucie Pasquale Maiorino ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna AC Renate wyszła w zmienionym składzie, za Giacoma Caccina wszedł Marco Anghileri. Na drugą połowę zespół AC Renate wyszedł w zmienionym składzie, za Alessandra Quainiego wszedł Lorenzo Simonetti.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Davide Guglielmotti.

W 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Davide Guglielmotti z zespołu AC Renate i musiał opuścić boisko. W 58. minucie Reno Piscopo został zastąpiony przez Lorenza Saporettiego. Kibice AC Renate nie mogli już doczekać się wprowadzenia Armanda Radę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Guido Gomez.

Na murawie, jak to często zdarzało się AC Feralpi w tym sezonie, pojawił się Davide Mordini, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Sergia Contessę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie AC Feralpi doszło do zmiany. Mattia Marchi wszedł za Lucę Guidettiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pasquale Maiorino wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Feralpi, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. W 80. minucie Denis Caverzasi został zmieniony przez Emiliana Pattarella, co miało wzmocnić zespół AC Renate. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pasquale Maiorina na Paola Marchiego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Victor De Lucia
80′ Denis Caverzasi
Sergio Contessa70′
 48′ 49′ Davide Guglielmotti
Nicolas Giani
Giusto Priola
Elia Legati
Diego Vannucci
Luca Guidetti74′
46′ Giacomo Caccin
Luca Magnino
Nicola Pavan
Pasquale Maiorino  17′, 19′, 77′ 89′
46′ Alessandro Quaini
Simone Pesce
70′ Guido Gomez
Fabio Scarsella
 2′ 58′ Reno Piscopo
Alessio Vita
Alberto Spagnoli
Andrea Caracciolo
Antonio Vinci
Giovanni Arrighi
46′ Marco Anghileri
Alessandro Livieri
Francesco Li Gotti
Giorgio Altare
58′ Lorenzo Saporetti
Danilo Ambro
Dario Teso
Paolo Marchi89′
70′ Armand Rada
Davide Mordini70′
Matteo Rossetti
Riccardo Tantardini
46′ Lorenzo Simonetti
Denis Hergheligiu
Dario Venitucci
Mattia Marchi74′
Francesco Finocchio

80′ Emiliano Pattarello

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna AC Renate w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna AC Feralpi zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Pordenone Calcio. Tego samego dnia AC Rimini będzie gościć drużynę AC Renate.