Liga włoska - 36. kolejka Serie B: Perugia Calcio - AS Cittadella 0-0

1 maja odbył się pojedynek 36. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Perugia Calcio i AS Cittadella. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

36. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-01 15:00 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 4052 | Arbiter: D. Ghersini
Perugia Calcio
AS Cittadella
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Perugia Calcio wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Davide Diawowi z drużyny gości.

W 15. minucie za Andreę Settembriniego wszedł Giuseppe Panico. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Raffaele Bianco, piłkarz Perugia Calcio. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Perugia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Han Kwang-Song, a murawę opuścił Federico Melchiorri. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia wręczył Nicholasowi Siedze z AS Cittadella. Była to 56. minuta starcia.

W 59. minucie w zespole AS Cittadella doszło do zmiany. Mirko Drudi wszedł za Agostina Camigliana. Kibice AS Cittadella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Scappiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Davide Diaw. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Raffaele Bianco osłabiając drużynę Perugia Calcio. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Davide Adorni
79′ Nicola Falasco
Amedeo Benedetti
Aleandro Rosi
Agostino Camigliano59′
Filippo Sgarbi
Simone Branca
45′ 90′ Raffaele Bianco
Luca Parodi
Vlad Mihai Dragomir
Simone Pasa
Marcello Falzerano
Andrea Settembrini15′
74′ Valerio Verre
Nicholas Siega56′
46′ Federico Melchiorri
Mirko Drudi59′
79′ Pasquale Mazzocchi
Andrea Schenetti
46′ Kwang-Song Han
Giuseppe Panico15′
74′ Luca Vido
Stefano Scappini72′

Drużyna Perugia Calcio miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.