Liga włoska - 36. kolejka Serie B: FC Crotone - Benevento Calcio 1-0 (0-0)

W starciu 36. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 1 maja, drużyna FC Crotone wygrała z Benevento Calcio 1-0 (0-0).

36. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-01 15:00 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 10475 | Arbiter: J. Sacchi
FC Crotone
Benevento Calcio
1
0
S. Nwankwo 47'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół Benevento Calcio wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Sauli Vaisanen został zmieniony przez Riccarda Marchizzę.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ahmeda Benalego z FC Crotone, a w 33. minucie Massima Codę z drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ahmed Benali z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy jedynego gola meczu strzelił Simeon Tochukwu dla drużyny FC Crotone. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrea Barberis.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Luca Caldirola z zespołu gości. W 57. minucie w drużynie Benevento Calcio doszło do zmiany. Dejan Vokicz wszedł za Federica Ricciego. Po chwili trener FC Crotone postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Zinédine Machacha. Na boisko wszedł Marco Firenze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Cristian Buonaiuto, a murawę opuścił Andrés Tello. W 78. minucie Kristiano Armenteros został zmieniony przez Roberta Insignego, co miało wzmocnić zespół Benevento Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Sampirisiego na Hrvoje Milicia. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 84. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Simeonowi Tochukwu i Benitowi Violi.

Luca Caldirola54′
83′ Mario Sampirisi
Bright Gyamfi
Nicolás Federico Spolli
Gaetano Letizia
11′ Sauli Vaisanen
Massimo Volta
65′ Zinédine Machach
Filippo Bandinelli
Andrea Barberis
Andrés Felipe Tello Muñoz69′
31′ 35′ Ahmed Benali
Benito Nicolas Viola84′
Salvatore Molina
Massimo Coda33′
Niccolò Zanellato
Kristiano Samuel Armenteros Nunez Mendoza Jansson78′
 47′ 84′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Luca Antei
11′ Riccardo Marchizza
Gianluca Di Chiara
83′ Hrvoje Milić
Lorenzo Crisetig
Federico Valietti
Cy Goddard
65′ Marco Firenze