Liga włoska - 36. kolejka Serie B: Carpi FC 1909 - US Cremonese 1-2 (0-0)

1 maja odbyło się spotkanie 36. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Carpi FC i US Cremonese. Pojedynek zakończył się zwycięstwem US Cremonese 2-1.

36. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-01 15:00 | Stadion: Stadio Sandro Cabassi | Widzów: 5416 | Arbiter: M. Volpi
A. Montalto 87'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Carpi FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriele Rolando.

Jedyną kartkę w meczu dostał Claiton z US Cremonese. Była to 54. minuta meczu. W 62. minucie za Xiana Emmersa wszedł Antonio Piccolo. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Adriano Montalto wszedł za Mirka Carrettę.

Chwilę później trener Carpi FC postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lorenza Pasciutiego wszedł Emanuele Suagher, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Carpi FC nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. A kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Espeta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Francesco Migliore. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Jedenastka gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 82. minucie bramkę wyrównującą zdobył Antonio Piccolo. Sytuację bramkową stworzył Adriano Montalto.

Szybko po stracie gola zespół US Cremonese objął prowadzenie. W 87. minucie wynik ustalił Adriano Montalto. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Emanuele Terranova.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Francesco Migliore75′
 53′ Gabriele Rolando
Vasile Mogoș
Alessio Sabbione
Emanuele Terranova
Mamadou Coulibaly
Xian Ghislaine Emmers62′
83′ Giovanni Crociata
Mariano Arini
70′ Lorenzo Pasciuti
Michele Castagnetti
87′ Karamoko Cissé
Dario Del Fabro
70′ Emanuele Suagher
Francesco Renzetti
83′ Fabio Concas
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato75′
87′ Andrea Arrighini
Adriano Montalto67′  87′
Mattia Mustacchio
Antonio Piccolo62′  82′
Alessandro Romairone

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom US Cremonese pokazał jedną żółtą.