Liga włoska - 36. kolejka Lega Pro 1: Urbs Reggina - Casertana FC 1-0 (0-0)

20 kwietnia na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbyło się spotkanie 36. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Urbs Reggina i Casertana FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urbs Reggina 1-0. Na stadionie zasiadło 10 391 widzów.

20 kwietnia  na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbyło się spotkanie  36. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Urbs Reggina  i Casertana FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urbs Reggina 1-0. Na stadionie zasiadło 10 391 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Urbs Reggina wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie w drużynie Casertana FC doszło do zmiany. Paride Pinna wszedł za Simone De Marco. W 63. minucie za Tiziana Tulissiego wszedł Antonio Martiniello.

Niedługo później trener Casertana FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Salvatore Santoro, a murawę opuścił Antonio Vacca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urbs Reggina w 76. minucie spotkania, gdy Niko Kirwan strzelił pierwszego gola. A kibice Urbs Reggina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Marinę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nicola Strambelli.

Arbiter wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Casertana FC pokazał cztery.

Drużyna Urbs Reggina w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

28 kwietnia jedenastka Casertana FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SSD Potenza Calcio. Tego samego dnia US Vibonese Calcio będzie rywalem drużyny Urbs Reggina w meczu, który odbędzie się w Vibo Valentii.