Reklama

Reklama

Liga włoska - 36. kolejka Lega Pro 1: SS Juve Stabia - US Vibonese Calcio 2-1 (1-1)

20 kwietnia na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbyło się spotkanie 36. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami SS Juve Stabia i US Vibonese. Starcie zakończyło się zwycięstwem SS Juve Stabia 2-1. Na stadionie stawiło się 7 500 widzów.

20 kwietnia  na Stadio Comunale Romeo Menti w Castellammare di Stabii odbyło się spotkanie  36. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami SS Juve Stabia  i US Vibonese. Starcie zakończyło się zwycięstwem SS Juve Stabia 2-1. Na stadionie stawiło się 7 500 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół SS Juve Stabia wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już na początku meczu piłkarze SS Juve Stabia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Daniele Paponi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Piłkarze US Vibonese odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Sergio Bubas wyrównał wynik meczu z karnego. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Adriano Sartorio. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Po chwili trener SS Juve Stabia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Alessandro Mastalli, a murawę opuścił Fabrizio Melara. W 67. minucie za Adriana Sartoria wszedł Giuseppe Torromino. Na murawie, jak to często zdarzało się US Vibonese w tym sezonie, pojawił się Pietro Ciotti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Riccarda Collodela. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy US Vibonese: Diego Allegretti, Mario Finizio, Riccardo Maciucca, Jacopo Scaccabarozzi, na ich miejsce weszli: Fabio Tito, Alessio Donnarumma, Ezequiel Melillo, Edoardo Rezzi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Massimiliana Carliniego, Daniele Paponiego, Luki Germoni zajęli: Luigi Viola, Bruno Vicente, Pio Schiavi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy SS Juve Stabia żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

28 kwietnia zespół SS Juve Stabia będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Matera Calcio. Tego samego dnia Urbs Sportiva Reggina 1914 zagra z drużyną US Vibonese na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL