Liga włoska - 36. kolejka Lega Pro 1: Rende Calcio 1968 - ASD Trapani Calcio 0-1 (0-0)

W pojedynku 36. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 20 kwietnia, zespół SS Rende przegrał z Trapani Calcio 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii obejrzało 23 widzów.

W  pojedynku 36. kolejki włoskiej Lega Pro 1, który rozegrany został 20 kwietnia, zespół SS Rende przegrał  z Trapani Calcio  0-1 (0-0). Mecz na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii obejrzało 23 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Trapani Calcio wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice SS Rende nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniele Cipollę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Theophilus Awua. W 57. minucie Francesco Fedato został zmieniony przez Giacoma Tullego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Trapani Calcio w 70. minucie spotkania, gdy Felice Evacuo strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Niedługo później trener Trapani Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Scruglego. Na boisko wszedł Juan Ramos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Zawodnicy SS Rende obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna SS Rende w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Natomiast jedenastka Trapani Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

28 kwietnia drużyna Trapani Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia ADC Viterbese Castrense będzie rywalem zespołu SS Rende w meczu, który odbędzie się w Viterbo.