Liga włoska - 36. kolejka Lega Pro 1: Potenza Calcio - Viterbese Castrense 2-1 (1-0)

20 kwietnia na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się starcie 36. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Potenza Calcio i Viterbese Castrense. Mecz zakończył się zwycięstwem Potenza Calcio 2-1. Na stadionie stawiło się 3 924 widzów.

20 kwietnia  na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się starcie  36. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Potenza Calcio  i Viterbese Castrense. Mecz zakończył się zwycięstwem Potenza Calcio 2-1. Na stadionie stawiło się 3 924 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Viterbese Castrense.

Trener Potenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antonia Bacia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Giuseppe Coccia. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 21. minucie França został zmieniony przez Facunda Lescana.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Potenza Calcio otworzyli wynik. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Emerson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Potenza Calcio.

Na drugą połowę zespół Viterbese Castrense wyszedł w zmienionym składzie, za Diego Cenciarellego wszedł Samuele Damiani. Trener Viterbese Castrense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Bismark Ngissah, a murawę opuścił Davide Luppi.

W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Simone Palermo, Mario Pacilli, Jari Vandeputte, a na ich miejsce weszli Fausto Coppola, Alessio Zerbin, Salvatore Molinaro.

Trzeba było trochę poczekać, aby Manuel Ricci wywołał eksplozję radości wśród kibiców Potenza Calcio, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy Potenza Calcio: Giuseppe Genchi, Antonio Sepe, Marco Piccinni, a na ich miejsce weszli Antonio Bacio, Ciro Panico, Manuel Ricci.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu bramkę kontaktową zdobył Samuele Damiani.

Drużynie Viterbese Castrense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Potenza Calcio.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.

28 kwietnia drużyna Viterbese Castrense rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia Casertana FC będzie gościć zespół Potenza Calcio.