Liga włoska - 35. kolejka Serie B: US Cremonese - Foggia Calcio 1920 1-0 (0-0)

28 kwietnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbył się mecz 35. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Foggia Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem US Cremonese 1-0. Starcie obejrzało 8 610 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-28 15:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 8610 | Arbiter: F. Dionisi
US Cremonese
Foggia Calcio 1920
1
0
M. Arini 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka US Cremonese wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Danilo Soddimo wszedł za Daniele Crocego.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Gaetana Castrovillego, zawodnika gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie kartkę dostał Francesco Renzetti z drużyny gospodarzy. W 69. minucie Antonio Piccolo został zmieniony przez Mirka Carrettę.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Marianowi Ariniemu, piłkarzowi US Cremonese. Kibice Foggia Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pietra Iemmella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Fabio Mazzeo. Trener US Cremonese postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Claitona i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Strizzola, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Luce Mataresemu i Cristianowi Agnellemu. W tej samej minucie w jedenastce Foggia Calcio doszło do zmiany. Deian Boldor wszedł za Emanuele Cicerellego.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Mariano Arini dla drużyny US Cremonese. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Vasile Mogoș.

Minutę później w zespole Foggia Calcio doszło do zmiany. Lucas Chiaretti wszedł za Massimiliana Busellata. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia przyznał kartkę Luce Martinellemu z Foggia Calcio.

Giuseppe Loiacono
84′ Claiton Machado dos Santos
Luca Martinelli90′
Vasile Mogoș
Luca Ranieri
49′ Francesco Renzetti
Massimiliano Busellato90′
Emanuele Terranova
Alberto Gerbo
 90′ 75′ Mariano Arini
Leandro Greco
45′ Gaetano Castrovilli
Oliver Kragl
7′ Daniele Croce
Fabio Mazzeo75′
Adriano Montalto
Luca Matarese90′
69′ Antonio Piccolo
Manlio Di Masi
7′ Danilo Soddimo
Lorenzo Cavallini
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Lucas Chiaretti Cossenzo90′
69′ Mirko Carretta
Cristian Galano
84′ Luca Strizzolo
Pietro Iemmello75′

Wyjątkowa nieporadność napastników Foggia Calcio była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.