Liga włoska - 35. kolejka Lega Pro 1: US Vibonese - SS Monopoli 1-2 (0-0)

14 kwietnia na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii odbył się pojedynek 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami US Vibonese i SS Monopoli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SS Monopoli 2-1. Mecz obejrzało 1 170 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-14 18:30 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 1170 | Arbiter: S. Kumara
R. Gatti 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka SS Monopoli wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Niedługo po przerwie jedenastka US Vibonese objęła prowadzenie. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Diego Allegretti.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 54. minucie Federico Gerardi wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 64. minucie Mario Finizio zastąpił Pietra Ciottiego. Po chwili trener SS Monopoli postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dimitrisa Sounasa wszedł Antonio Mangione, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce SS Monopoli doszło do zmiany. Filippo Berardi wszedł za Giuseppe Maimone'a.

A trener US Vibonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Riccarda Collodela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mario Prezioso. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Ezequiel Melillo, Edgar Cani, a na ich miejsce weszli Diego Allegretti, Sergio Bubas.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół SS Monopoli przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie wynik ustalił Riccardo Gatti.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie US Vibonese doszło do zmiany. Biagio Filogamo wszedł za Jacopa Scaccabarozziego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Ciro De Franco
64′ Mario Finizio
Vittorio Fabris
75′ Mario Prezioso
Giuseppe Maimone74′
83′ Jacopo Scaccabarozzi
Lorenzo Paolucci
 49′ 75′ Diego Allegretti
Federico Matías Scoppa
75′ Sergio Nicolás Bubas
Mattia Guido
64′ Pietro Ciotti
Gianmarco Antonacci
Gabriele Franchino
Daniele Cavallari
75′ Riccardo Collodel
Antonio Mangione74′
Matteo D'Agostino
Mattia Sanzone
Alessio Donnarumma
Filippo Berardi74′
75′ Ezequiel Alejandro Melillo
Matteo Montinaro
Michele Raso
Christian Mariano
Edoardo Rezzi

75′ Edgar Cani

83′ Biagio Filogamo

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

Natomiast jedenastka SS Monopoli w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna US Vibonese rozegra kolejny mecz w Castellammare di Stabii. Jej przeciwnikiem będzie SS Juve Stabia. Tego samego dnia USD Cavese 1919 zagra z zespołem SS Monopoli na jego terenie.