Liga włoska - 35. kolejka Lega Pro 1: Novara Calcio - Alessandria 1912 0-1 (0-1)

13 kwietnia na Stadio Comunale Silvio Piola odbyło się spotkanie 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1 pomiędzy drużynami Novary Calcio i Alessandria 1912. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Alessandria 1912 1-0. Na stadionie zasiadło 3 712 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-13 20:30 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Widzów: 3712 | Arbiter: F. Fontani
Novara Calcio
US Alessandria Calcio 1912
0
1
C. Santini 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Novary Calcio wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

W 35. minucie Giuseppe Prestia zastąpił Edoarda Sbampata. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na murawie, jak to często zdarzało się Alessandria 1912 w tym sezonie, pojawił się Andrea Badan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Giuseppe Agostinone'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w drużynie Alessandria 1912 doszło do zmiany. Matteo Gerace wszedł za Tommasa Bellazziniego.

Chwilę później trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Alessandro Mallamo, a murawę opuścił Simone Bastoni. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Filippo Nardi, Umberto Eusepi, a na ich miejsce weszli Pablo González, Daniele Cacia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Alessandria 1912 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Claudio Santini. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Między 76. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Novary Calcio: Nicolás Schiavi, Tommaso Bianchi, na ich miejsce weszli: Giampietro Perrulli, Matteo Stoppa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claudia Santiniego, Tommasa Tentoniego zajęli: Franklyn Akammadu, Luca Checchin. W drugiej połowie nie padły bramki.

Giuseppe Prestia35′
66′ Simone Bastoni
Tommaso Tentoni79′
76′ Tommaso Bianchi
Tommaso Bellazzini65′
Daniele Buzzegoli
Alessandro Gazzi
76′ Nicolás Adrián Schiavi
Dario Maltese
66′ Daniele Cacia
Manuel De Luca
66′ Pablo Andrés González
Claudio Santini  67′ 79′
Elia Benedettini
Ionuț Alin Pop
Nicolas Fonseca
Alessio Scatolini
66′ Alessandro Mallamo
Andrea Badan65′
66′ Filippo Nardi
Kleto Gjura
76′ Giampietro Perrulli
Edoardo Sbampato35′
Ronaldo Pompeu da Silva
Vasilis Zogos
Andrei Ioan Cordea
Luca Checchin79′
66′ Umberto Eusepi
Daniele Rocco
76′ Matteo Stoppa
Francisco Sartore

Franklyn Akammadu79′

Matteo Gerace65′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Alessandria 1912 zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Aurora Pro Patria 1919. Tego samego dnia Olbia Calcio będzie gościć zespół Novary Calcio.