Liga włoska - 35. kolejka Lega Pro 1: Imolese Calcio 1919 - AC Feralpi Salo 3-1 (2-0)

W starciu 35. kolejki włoskiej Lega Pro 1, które rozegrane zostało 15 kwietnia, jedenastka Imolese Calcio wygrała z AC Feralpi 3-1 (2-0). Mecz na Stadio Romeo Galli w Imoli obejrzało 448 widzów.

35. kolejka Włochy - Serie C
2019-04-15 20:45 | Stadion: Stadio Romeo Galli | Widzów: 448 | Arbiter: M. Cascone
S. Pesce 54'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Imolese Calcio.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Imolese Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Eric Lanini. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Imolese Calcio w 43. minucie spotkania, gdy Nicola Mosti zdobył drugą bramkę.

Na drugą połowę zespół AC Feralpi wyszedł w zmienionym składzie, za Michele Caniniego wszedł Elia Legati. Na murawie, jak to często zdarzało się AC Feralpi w tym sezonie, pojawił się Davide Mordini, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Sergia Contessę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Na drugą połowę drużyna AC Feralpi wyszła w zmienionym składzie, za Fabia Scarsellę wszedł Andrea Ferretti. W 50. minucie Luca Guidetti został zastąpiony przez Denisa Hergheligiu. A trener Imolese Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela De Marchiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Simone Rossetti. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

Niedługo później Simone Pesce wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Feralpi, strzelając gola w 54. minucie meczu.

Drużyna AC Feralpi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce spotkania wynik na 3-1 podwyższył Federico Carraro.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Corentin Fiore, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Nicolas Giani
90′ Corentin Fiore
Luca Guidetti50′
 89′ Federico Carraro
Luca Magnino
Mario Gargiulo
Pasquale Maiorino
 43′ 65′ Nicola Mosti
Simone Pesce  54′
65′ Roberto Ranieri
Fabio Scarsella46′
 15′ 83′ Eric Lanini
Alessio Vita87′
51′ Simone Rossetti
Paolo Marchi
65′ Nicholas Bensaja
Davide Mordini46′
Giuseppe Giannini
Riccardo Tantardini
65′ Michele Valentini
Denis Hergheligiu50′
51′ Michael De Marchi
Andrea Ferretti46′
83′ Giuseppe Giovinco
Mattia Marchi87′

Mattia Tirelli

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Imolese Calcio w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna AC Feralpi rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie US Triestina Calcio. Tego samego dnia Ferman będzie rywalem zespołu Imolese Calcio w meczu, który odbędzie się w Fermo.