Liga włoska - 34. kolejka Serie B: Venezia FC - Delfino Pescara 1936 1-1 (0-0)

13 lipca na Stadio Pierluigi Penzo odbył się pojedynek 34. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Venezia FC i Delfino Pescara. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

G. Zappa 76'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cristian Galano osłabiając tym samym zespół Delfino Pescara.

Między 24. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marco Firenze, a murawę opuścił Alessandro Capello. Marco Firenze nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. Drugą połowę drużyna Delfino Pescara rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucę Palmiera wszedł Antonio Balzano.

Kibice Delfino Pescara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Grigorisa Kastanosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Massimiliano Busellato. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Venezia FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie Marco Firenze dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ivan Lakićević.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manuela Pucciarellego z Delfino Pescara, a w 51. minucie Marca Modola z drużyny przeciwnej. W 54. minucie za Youssefa Maleha wszedł Fabrizio Caligara. W tej samej minucie Manuel Pucciarelli został zmieniony przez Lucę Clemenzę, co miało wzmocnić zespół Delfino Pescara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Marinę na Alessandra Fiordalisa oraz Antonia Vaccę na Gaetana Monachella.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał żółtą kartkę Fabriziowi Caligarze z Venezia FC. W 67. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Fabrizio Caligara, osłabiając drużynę Venezia FC. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 61. minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Antonio Fiordilino, piłkarz Venezia FC.

W 71. minucie w zespole Venezia FC doszło do zmiany. Franco Zuculini wszedł za Adriana Montalta.

Zawodnicy Delfino Pescara otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Gabriele Zappa. Przy zdobyciu bramki pomógł Luca Clemenza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Cristiano Del Grosso
63′ Antonio Marino
Gennaro Scognamiglio
51′ Marco Modolo
Gabriele Zappa  76′
70′ Antonio Fiordilino
Massimiliano Busellato46′
42′ 54′ Youssef Maleh
Ledian Memushaj
63′ Antonio Junior Vacca
Luca Palmiero46′
24′ 71′ Adriano Montalto
Cristian Galano23′
Samuele Longo
Riccardo Maniero45′
46′ Alessandro Capello
Luca Crecco
63′ Alessandro Fiordaliso
Mirko Drudi
Davide Riccardi
Edgar Joel Elizalde Ferreira
54′ 61′ 67′ Fabrizio Caligara
Edoardo Masciangelo
46′  48′ Marco Firenze
Alessandro Bruno
Sergiu Suciu
Luca Clemenza54′
71′ Franco Zuculini
Grigoris Kastanos46′
63′ Gaetano Monachello
Nicolas Alexis Anthony Belloni
Domenico Rossi
Milos Bocic
Gianmarco Zigoni
Gennaro Borrelli

Drużyna Venezia FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Venezia FC dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Delfino Pescara w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.