Liga włoska - 34. kolejka Serie B: US Cremonese - AC Chievo Werona 1-0 (0-0)

W starciu 34. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 13 lipca, zespół US Cremonese zwyciężył z Chievo Werona 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giovanni Zini w Cremonej.

V. Mogoș 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Chievo Werona wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 41. minucie kartkę dostał Emanuele Zuelli, piłkarz gości.

W tej samej minucie Kingsley Michael zastąpił Samuela Gustafsona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół US Cremonese rozpoczął w zmienionym składzie, za Gianlucę Gaetana wszedł Vittorio Parigini. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Samuel Gustafson z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później trener Chievo Werona postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Damira Cetera. Na boisko wszedł Filip Đorđević, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Vasile Mogoș wszedł za Antonia Piccolę. W tej samej minucie Mariano Arini został zmieniony przez Michele Castagnettiego, co miało wzmocnić drużynę US Cremonese. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuele Zuellego na Salvatore Esposita oraz Giovanniego Di Noię na Ibrahima Karamoko.

A kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Žana Celara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniel Ciofani. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Chievo Werona doszło do zmiany. Jonathan Morsay wszedł za Emanuele Giaccheriniego. W 89. minucie kartką został ukarany Ibrahim Karamoko, zawodnik Chievo Werona.

Jedyną bramkę meczu dla US Cremonese zdobył Vasile Mogoș w 90. minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Michele Castagnetti.

Michele Rigione
46′ Gianluca Gaetano
Emanuele Giaccherini87′
66′ Mariano Arini
Giovanni Di Noia73′
41′ Kingsley Dogo Michael
Luca Garritano
Luca Valzania
Emanuele Zuelli41′ 72′
66′ Antonio Piccolo
Emanuel Vignato
86′ Daniel Ciofani
Elimelech Konduah Enyan
66′  90′ Vasile Mogoș
Pedro Martires Farrim
66′ Michele Castagnetti
Daniel Pavlev
Stefano Cella
Salvatore Esposito72′
41′ 50′ Samuel Gustafson
Dávid Ivan
46′ Vittorio Parigini
Ibrahim Karamoko73′ 89′
86′ Žan Celar
Jonathan Morsay87′
Fabio Giovanni Ceravolo
Filip Đorđević61′
Simone Palombi
Sergej Grubac

Hervin Scicchitano Ongenda

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Chievo Werona w drugiej połowie dokonała czterech zmian.