Liga włoska - 34. kolejka Serie B: US Citta di Palermo - Calcio Padova Spa 1-1 (1-1)

22 kwietnia na Stadio Renzo Barbera odbyło się spotkanie 34. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Palermo i Calcio Padova. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 8 215 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w US Palermo.

34. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-22 21:00 | Stadion: Stadio Renzo Barbera | Widzów: 8215 | Arbiter: L. Illuzzi
US Citta di Palermo
Calcio Padova Spa
1
1
A. Trajkovski 14'
N. Pulzetti 15'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu US Palermo.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze US Palermo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Aleksandar Trajkovski. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 15. minucie wynik ustalił Nico Pulzetti.

W 24. minucie Pietro Ceccaroni został zmieniony przez Trevora Trevisana. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alessandra Salviego z US Palermo, a w 35. minucie Bertranda Barayego z drużyny przeciwnej. W 40. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Trevorowi Trevisanowi z Calcio Padova. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie Luca Ravanelli został zmieniony przez Daniela Cappellettiego, co miało wzmocnić drużynę Calcio Padova. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Salviego na Andreę Rispolego w 71. minucie. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Nicolasowi Haasowi, piłkarzowi gospodarzy.

Po chwili trener US Palermo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł George Puşcaş, a murawę opuścił Nicolas Haas. Chwilę później trener Calcio Padova postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Nicolę Madonnę. Na boisko wszedł Michel Morganella, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lorenza Lolla z Calcio Padova, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu George'a Puşcaşa z drużyny przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole US Palermo doszło do zmiany. Antonio Mazzotta wszedł za Haitama Aleesamiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Stefano Minelli
83′ Haitam Aleesami
Pietro Ceccaroni24′
Giuseppe Bellusci
Nicolò Cherubin
Slobodan Rajković
Nicola Madonna80′
30′ 71′ Alessandro Salvi
Luca Ravanelli46′
César Alejandro Falletti dos Santos
Bertrand Yves Baraye35′
68′ 75′ Nicolas Haas
Lorenzo Lollo82′
Radosław Murawski
Nico Pulzetti  15′
Stefano Moreo
Riccardo Serena
 14′ Aleksandar Trajkovski
Trevor Trevisan24′ 41′
83′ Antonio Mazzotta
Jeremy Broh
Roberto Pirrello
Simone Calvano
71′ Andrea Rispoli
Davide Mazzocco
Przemysław Szymiński
Andrea Salvatore Cocco
Antonio Fiordilino
Jerry Uche Mbakogu
Simone Lo Faso

75′ 90′ George Alexandru Puşcaş

Przewaga jedenastki US Palermo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.