Liga włoska - 34. kolejka Serie B: ASD Trapani Calcio - Benevento Calcio 2-0 (1-0)

W starciu 34. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 13 lipca, drużyna Trapani Calcio wygrała z Benevento Calcio 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Polisportivo Provinciale.

34. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-13 21:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Arbiter: G. Camplone
ASD Trapani Calcio
Benevento Calcio
2
0
L. Pagliarulo 35'
M. Coulibaly 73'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luigiego Scaglię z Trapani Calcio, a w 24. minucie Abdallaha Basita z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Trapani Calcio w 35. minucie spotkania, gdy Luca Pagliarulo strzelił pierwszego gola. W 37. minucie kartkę dostał Bright Gyamfi z Benevento Calcio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Trapani Calcio.

W 56. minucie Bright Gyamfi został zastąpiony przez Massima Voltę. Trener Benevento Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Insignego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Abdallah Basit.

Chwilę później trener Trapani Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Nicola Dalmonte, a murawę opuścił Filip Piszczek. W 60. minucie Luigi Scaglia został zmieniony przez Mamadou Coulibalya, co miało wzmocnić zespół Trapani Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Perparima Hetemaja na Lorenza Del Pinto oraz Federica Barbę na Riccarda Improtę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Perparima Hetemaja, piłkarza Benevento Calcio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mamadou Coulibaly wywołał eksplozję radości wśród kibiców Trapani Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Nicola Dalmonte.

W 76. minucie Gabriele Moncini został zmieniony przez Marca Saua, co miało wzmocnić drużynę Benevento Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Pettinariego na Felice Evacuo. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Andrésowi Tellowi z zespołu gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Luca Caldirola
 35′ Luca Pagliarulo
Abdallah Basit24′ 56′
8′ 60′ Luigi Alberto Scaglia
Perparim Hetemaj66′ 68′
59′ Filip Piszczek
Gabriele Moncini76′
78′ Stefano Pettinari
Massimo Volta56′
60′  73′ Mamadou Coulibaly
Lorenzo Del Pinto68′
Nikola Jakimovski
Riccardo Improta68′
Anthony Michel Taugourdeau
Roberto Insigne56′
59′ Nicola Dalmonte
Marco Sau76′
78′ Felice Evacuo

Przewaga drużyny Benevento Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy Trapani Calcio dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Benevento Calcio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.