Liga włoska - 33. kolejka Serie B: Venezia FC - Foggia Calcio 1920 1-0 (1-0)

W starciu 33. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Venezia FC wygrała z Foggia Calcio 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Pierluigi Penzo obejrzało 5 344 widzów.

33. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-13 18:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 5344 | Arbiter: G. Aureliano
Venezia FC
Foggia Calcio 1920
1
0
F. Di Mariano 34'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu dla Venezia FC zdobył z rzutu karnego Francesco Di Mariano w 34. minucie. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcowi Zambellemu z jedenastki gości. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Venezia FC.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Foggia Calcio doszło do zmiany. Cristian Agnelli wszedł za Marca Zambellego. Między 64. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 77. minucie za Andreę Schiavonego wszedł Prince Besea. A trener Foggia Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Chiarettiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Francesco Deli. W 83. minucie w zespole Foggia Calcio doszło do zmiany. Luca Matarese wszedł za Alberta Gerba.

Chwilę później trener Venezia FC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cristiana Lombardiego wszedł Róbert Mazan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Venezia FC utrzymać prowadzenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Venezia FC doszło do zmiany. Giacomo Vrioni wszedł za Riccarda Bocalona. Minutę później kartkę obejrzał Prince Besea z Venezia FC.

Marco Zambelli44′ 62′
 34′ (k.) Francesco Di Mariano
Francesco Deli77′
64′ Marco Pinato
Alberto Gerbo83′
77′ Andrea Schiavone
Leandro Greco
Mattia Zennaro
Oliver Kragl
90′ Riccardo Bocalon
Fabio Mazzeo
65′ 85′ Cristiano Lombardi
Matteo Arena
85′ Róbert Mazan
Deian Boldor
Edoardo Soldati
Giuseppe Loiacono
Giuseppe Zampano
Cristian Agnelli62′
77′ 90′ Prince Emmanuel Doudu Besea
Luca Matarese83′
90′ Giacomo Vrioni

Przewaga zespołu Foggia Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom Venezia FC, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.