Liga włoska - 33. kolejka Serie B: Pordenone Calcio - AC Pisa 1909 1-0 (0-0)

W starciu 33. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 lipca, zespół Pordenone Calcio wygrał z AC Pisa 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Nereo Rocco w Trieście.

P. Ciurria 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka AC Pisa wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Pordenone Calcio. W czwartej minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Pordenone Calcio.

W 32. minucie kartkę dostał Michele De Agostini, piłkarz Pordenone Calcio. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Patrick Ciurria dla drużyny Pordenone Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Davide Mazzocco.

Na murawie, jak to często zdarzało się AC Pisa w tym sezonie, pojawił się Samuele Birindelli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Simone Benedettiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 64. minucie Nicholas Siega zastąpił Davide Moscardellego. W tej samej minucie w jedenastce AC Pisa doszło do zmiany. Danilo Soddimo wszedł za Andreę Meroniego.

Chwilę później trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Roberto Zammarini, a murawę opuścił Luca Tremolada. Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Pordenone Calcio: Leonardo Candellone, Tommaso Pobega, Davide Mazzocco, Patrick Ciurria, na ich miejsce weszli: Riccardo Bocalon, Gianvito Misuraca, Simone Pasa, Alberto Almici. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Erosa Pisana, Roberta Guchera zajęli: Marius Marin, Gianmarco Ingrosso. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pordenone Calcio: Tommasowi Pobedze w 67. minucie i Giacomowi Bindiemu w drugiej minucie doliczonego czasu meczu.

Candellone
90′ Giacomo Bindi
Stefano Gori
Alberto Barison
Simone Benedetti58′
Alessandro Bassoli
Andrea Meroni64′
32′ Michele De Agostini
Eros Pisano70′
Alessandro Vogliacco
Marco Varnier
4′ (k.) Salvatore Burrai
Alessandro De Vitis
85′ Davide Mazzocco
Robert Gucher70′
67′ 75′ Tommaso Pobega
Francesco Lisi
66′ Luca Tremolada
Nicholas Siega64′
 54′ 85′ Patrick Ciurria
Luca Vido
66′ Leonardo Candellone
Michele Marconi
Pietro Passador
Vladan Dekic
85′ Alberto Almici
Marius Mihai Marin70′
75′ Gianvito Misuraca
Mattia Minesso
85′ Simone Pasa
Marco Pompetti
66′ Roberto Zammarini
Danilo Soddimo64′
66′ Riccardo Bocalon
Michael Fabbro

Davide Moscardelli64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników AC Pisa żadną kartką, natomiast piłkarzom Pordenone Calcio przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.