Liga włoska - 33. kolejka Serie B: Empoli FC - Frosinone Calcio 2-0 (1-0)

W meczu 33. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 10 lipca, drużyna Empoli FC zwyciężyła z Frosinone Calcio 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Carlo Castellani.

A. Ciciretti 29',90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Frosinone Calcio wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Empoli FC w 29. minucie spotkania, gdy Amato Ciciretti strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Filippo Bandinelli.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Nicolas Haas z drużyny gości. Była to 33. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Empoli FC.

Na drugą połowę drużyna Frosinone Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Andryję Novakovicha wszedł Camillo Ciano. W 52. minucie za Lucę Antonellego wszedł Jure Balkovec.

Trener Empoli FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davide Frattesiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Szymon Żurkowski. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Empoli FC: Liamowi Hendersonowi w 58. i Nedimowi Bajramiemu w 61. minucie. W 58. minucie w zespole Frosinone Calcio doszło do zmiany. Raffaele Maiello wszedł za Mirka Goriego.

Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Salvatore D'Elię. Na boisko wszedł Andrea Beghetto, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nicolas Haas osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 33. minucie. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Samuele Ricci, Stefano Moreo, a na ich miejsce weszli Filippo Bandinelli, Leonardo Mancuso.

W samej końcówce spotkania żółtą kartkę otrzymał Andrea Beghetto z Frosinone Calcio.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Amato Ciciretti z Empoli FC. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Francesco Bardi
52′ Luca Antonelli
Salvatore D'Elia67′
 29′, 90′ (k.) Amato Ciciretti
Alessandro Salvi
61′ Nedim Bajrami
Mirko Gori58′
80′ Filippo Bandinelli
Nicolas Haas33′ 75′
58′ Liam Henderson
Marcus Rohdén
53′ Szymon Żurkowski
Andrija Novakovich46′
80′ Leonardo Mancuso
Federico Dionisi67′
Paolo Branduani
Paolo Bastianello
Filippo Perucchini
Alessandro Iacobucci
52′ Jure Balkovec
Raffaele Maiello58′
53′ Davide Frattesi
Luca Rudolf Paganini
80′ Samuele Ricci
Alessio Tribuzzi
Leo Štulac
Matteo Ardemagni
80′ Stefano Moreo
Camillo Ciano46′
Gennaro Tutino
Nicola Citro67′

Drużyna Frosinone Calcio miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze Frosinone Calcio obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Frosinone Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.