Liga włoska - 33. kolejka Serie B: Delfino Pescara 1936 - Perugia Calcio 2-2 (2-2)

10 lipca na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia odbył się pojedynek 33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Delfino Pescara i Perugia Calcio. Mecz zakończył się remisem 2-2.

33. kolejka Włochy - Serie B
2020-07-10 21:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: A. Prontera
C. Buonaiuto 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Perugia Calcio wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Delfino Pescara w 12. minucie spotkania, gdy Cristian Galano strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Manuel Pucciarelli.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Delfino Pescara, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Riccardo Maniero. Przy zdobyciu bramki asystował Antonio Balzano.

W 27. minucie Vlad Dragomir został zmieniony przez Cristiana Buonaiuta. W 33. minucie kartką został ukarany Pasquale Mazzocchi, piłkarz Perugia Calcio.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Pietro Iemmello. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Cristian Buonaiuto. Asystę przy golu zaliczył Pasquale Mazzocchi.

Dwie minuty później kartkę dostał Cristian Galano z jedenastki gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Slobodanowi Rajkoviciowi z Perugia Calcio. Kibice Delfino Pescara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Milosa Bocica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manuel Pucciarelli.

Niedługo później trener Perugia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Christian Kouan, a murawę opuścił Pasquale Mazzocchi. Między 70. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Delfino Pescara: Cristiano Del Grosso, Alessandro Bruno, a na ich miejsce weszli Ledian Memushaj, Antonio Balzano.

Guglielmo Vicario
83′ Antonio Balzano
Gianluca Di Chiara
70′ Davide Bettella
Aleandro Rosi
83′ Ledian Memushaj
Marco Carraro72′
57′ Luca Palmiero
Vlad Mihai Dragomir27′
 12′ 45′ Cristian Galano
Hans Nicolussi Caviglia
 23′ 63′ Riccardo Maniero
Pietro Iemmello  42′
57′ Manuel Pucciarelli
Federico Melchiorri
Fabrizio Alastra
Marco Albertoni
Simone Farelli
Andrea Fulignati
57′ Luca Crecco
Gabriele Angella
83′ Cristiano Del Grosso
Romario Sandu Benzar
Edgar Joel Elizalde Ferreira
Norbert Gyomber
Edoardo Masciangelo
Mardochee Nzita
83′ Alessandro Bruno
Christian Capone
57′ Milos Bocic
Diego Falcinelli
63′ Gennaro Borrelli
Samuele Righetti

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Perugia Calcio wymieniła dwóch graczy.