Liga włoska - 33. kolejka Serie B: Benevento Calcio - Venezia FC 1-1 (0-0)

W spotkaniu 33. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 lipca, jedenastka Benevento Calcio zremisowała z Venezia FC 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Ciro Vigorito.

A. Montalto 51'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Venezia FC: Samuele Longowi w 29. i Lorenzowi Lollowi w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Venezia FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabrizia Caligarę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Youssef Maleh. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Dopiero w drugiej połowie Adriano Montalto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Venezia FC, strzelając gola w 51. minucie pojedynku.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marco Sau. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Gaetano Letizia.

W 57. minucie za Adriana Montalta wszedł Gaetano Monachello. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Fiordilina z Venezia FC, a w 61. minucie Roberta Insignego z drużyny przeciwnej. Trener Benevento Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Andrésa Tella i na pole gry wprowadził napastnika Gabriele Monciniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Venezia FC: Lorenzo Lollo, Samuele Longo, Antonio Marino, na ich miejsce weszli: Antonio Vacca, Marco Firenze, Davide Riccardi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Saua, Lorenza Del Pinto zajęli: Giuseppe Di Serio, Abdallah Basit. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marco Modolo
86′ Lorenzo Del Pinto
Antonio Luca Fiordilino59′
Perparim Hetemaj
Lorenzo Lollo43′ 67′
67′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Youssef Maleh46′
61′ Roberto Insigne
Alessandro Capello
 56′ 83′ Marco Sau
Antonio Junior Vacca67′
86′ Abdallah Basit
Franco Zuculini
83′ Giuseppe Di Serio
Gaetano Monachello57′
67′ Gabriele Moncini
Gianmarco Zigoni

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Benevento Calcio, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Venezia FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.