Liga włoska - 33. kolejka Serie B: ASD Spezia Calcio 2008 - Cosenza Calcio 5-1 (2-0)

10 lipca na Stadio Alberto Picco w La Spezi odbyło się starcie 33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami ASD Spezia i Cosenza Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem ASD Spezia 5-1.

M. Bruccini 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Andrey Galabinov. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Riccardo Marchizza.

W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Luce Morze, piłkarzowi ASD Spezia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASD Spezia w 20. minucie spotkania, gdy Emanuel Gyasi strzelił drugiego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Andrey Galabinov.

W 30. minucie w jedenastce ASD Spezia doszło do zmiany. Mbala N'Zola wszedł za Andreya Galabinova. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Raffaele Schiaviemu w 38. i Jaime Báezowi w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ASD Spezia wyszła w zmienionym składzie, za Lucę Morę wszedł Giulio Maggiore. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Mbali N'Zoli z zespołu gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 50. minucie wynik na 3-0 podwyższył Giuseppe Mastinu. Bramka padła po podaniu Paola Bartolomeiego.

W 52. minucie Matteo Legittimo został zmieniony przez Mohameda Bahloulego. W tej samej minucie w drużynie Cosenza Calcio doszło do zmiany. Asencio wszedł za Maria Preziosa.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Giuseppe Mastinu z ASD Spezia. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Paolo Bartolomei.

Trener ASD Spezia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antonina Ragusę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Paolo Bartolomei. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. Na murawie, jak to często zdarzało się Cosenza Calcio w tym sezonie, pojawił się Anibal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Raffaele Schiaviego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Mohamedowi Bahloulemu z Cosenza Calcio.

Zawodnicy Cosenza Calcio szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Mirko Bruccini. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Mohamed Bahlouli.

Prawie natychmiast Mbala N'Zola wywołał eksplozję radości wśród kibiców ASD Spezia, strzelając kolejnego gola w 66. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emanuel Gyasi.

W 74. minucie Salvador Ferrer został zmieniony przez Luigiego Vitalego, co miało wzmocnić zespół ASD Spezia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaime Báeza na Jeremy'ego Broha oraz Mirka Carrettę na Benjamina Kone'a. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Luca Bittante
74′ Salvador Ferrer Canals
Tiago Matías Casasola
Riccardo Marchizza
Riccardo Idda
Claudio Terzi
Matteo Legittimo52′
 50′, 55′ Giuseppe Mastinu
Raffaele Schiavi38′ 60′
Gennaro Acampora
Mirko Bruccini  63′
58′ Paolo Bartolomei
Mario Prezioso52′
8′ 46′ Luca Mora
Mirko Carretta77′
 6′ 30′ Andrey Galabinov
Emmanuel Rivière
 20′ Emanuel Quartsin Gyasi
Achraf Lazaar
74′ Luigi Vitale
Salvatore Monaco
46′ Giulio Maggiore
Mohamed Bahlouli52′ 61′
Sveinn Aron Gudjohnsen
Jeremy Broh77′
30′  66′ 48′ Mbala N'Zola
Raúl José Asencio Moraes52′
58′ Antonino Ragusa
Benjamin Lhassine Kone77′

Gianluigi Sueva

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Cosenza Calcio. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Cosenza Calcio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.