Liga włoska - 33. kolejka Serie B: AS Livorno Calcio - US Cremonese 1-2 (0-1)

W meczu 33. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 10 lipca, drużyna AS Livorno przegrała z US Cremonese 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Armando Picchi.

L. Valzania 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna US Cremonese wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Ravanellego z US Cremonese, a w 35. minucie Murila z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze US Cremonese nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie bramkę zdobył Daniel Ciofani. Bramka padła po podaniu Michele Castagnettiego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Cremonese.

W 53. minucie Andrea Luci zastąpił Gennara Ruggierę.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, drużyna AS Livorno doprowadziła do remisu. Gola strzelił Alessandro Coppola. W zdobyciu bramki pomógł Davide Marsura.

W następstwie utraty bramki trener US Cremonese postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Samuela Gustafsona i na pole gry wprowadził napastnika Antonia Piccolę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Po godzinie gry w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Vittorio Parigini wszedł za Simone Palombiego. Po chwili trener AS Livorno postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davide Marsurę wszedł Alain Fremura, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna AS Livorno nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Vittorio Parigini z US Cremonese. Była to 70. minuta pojedynku. Między 74. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze US Cremonese: Michele Castagnetti, Gianluca Gaetano, Matteo Bianchetti, na ich miejsce weszli: Mariano Arini, Žan Celar, Nadir Zortea. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriele Morellego, Murila zajęli: Mattia Trovato, Sven Braken.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Luca Valzania.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Nicola Ravaglia
77′ Gabriele Morelli
Matteo Bianchetti85′
Matija Boben
Vasile Mogoș
Luka Bogdan
Luca Ravanelli9′
 55′ Alessandro Coppola
Michele Castagnetti74′
53′ Andrea Luci
Luca Valzania  90′
35′ 77′ Murilo Otávio Mendes
Daniel Ciofani  36′
69′ Davide Marsura
Simone Palombi62′
Filippo Neri
Matteo Scarduzio
Matteo Ricci
Giacomo Volpe
69′ Alain Fremura
Kingsley Dogo Michael
53′ Gennaro Ruggiero
Vittorio Parigini62′ 70′
77′ Sven Braken
Žan Celar74′
Fabio Mazzeo
Fabio Giovanni Ceravolo
Matteo Pallecchi
Antonio Piccolo61′
77′ Mattia Trovato

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom US Cremonese pokazał dwie.

Zespół AS Livorno w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.