Liga włoska - 33. kolejka Serie B: AS Livorno Calcio - Brescia Calcio 0-1 (0-0)

15 kwietnia na Stadio Armando Picchi odbył się mecz 33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami AS Livorno i Brescia Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brescia Calcio 1-0. Pojedynek obejrzało 5 945 widzów.

33. kolejka Włochy - Serie B
2019-04-15 21:00 | Stadion: Stadio Armando Picchi | Widzów: 5945 | Arbiter: L. Marinelli
AS Livorno Calcio
Brescia Calcio
0
1
S. Romagnoli 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna AS Livorno wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od drugiej minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Brescia Calcio i dwie drużynie przeciwnej.

W 52. minucie w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Daniele Dessena wszedł za Emanuele Ndoja. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Daniele Dessena z Brescia Calcio. Była to 58. minuta spotkania.

W 60. minucie Nikolas Szpalek zastąpił Lucę Tremoladę. A kibice AS Livorno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Murila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Michele Rocca. W 76. minucie w jedenastce AS Livorno doszło do zmiany. Nicolo Fazzi wszedł za Fabia Eguelfiego.

Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Alfreda Donnarummę. Na boisko wszedł Alejandro Rodriguez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole AS Livorno doszło do zmiany. Brem Soumaoro wszedł za Filipa Raicevica.

Mimo że drużyna Brescia Calcio nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 68 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 89. minucie wynik ustalił Simone Romagnoli. W zdobyciu bramki pomógł Ernesto Torregrossa.

Andrea Cistana2′
27′ Matteo Di Gennaro
Bruno Martella
76′ Fabio Eguelfi
Emanuele Ndoj11′ 52′
68′ Michele Rocca
Nikolas Szpalek30′ 60′
45′ Francesco Valiani
Sandro Tonali
80′ Filip Raicevic
Jacopo Dall'Oglio
76′ Nicolo Fazzi
Daniele Dessena52′ 58′
Tomasz Kupisz
Leonardo Morosini
Aniello Salzano
Luca Tremolada60′
80′ Brem Soumaoro
Alejandro Miguel Rodriguez77′
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso

Niccolo Giannetti

Gabriele Gori

68′ Murilo Otávio Mendes

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom AS Livorno, a zawodnikom gości wręczył cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.