Reklama

Reklama

Liga włoska - 33. kolejka Serie B: AC Chievo Werona - ASD Trapani Calcio 1-1 (1-0)

10 lipca na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie odbył się pojedynek 33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Chievo Werona i Trapani Calcio. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

10 lipca  na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w Weronie odbył się pojedynek  33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Chievo Werona  i Trapani Calcio. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Trapani Calcio.

Już w pierwszej połowie drużyna Chievo Werona mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 21. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Emanuele Giaccheriniego. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

W 35. minucie Roberto Pirrello został zmieniony przez Michele Fornasiera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chievo Werona.

Reklama

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michele Fornasiera z Trapani Calcio, a w 56. minucie Jacopa Segrego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Chievo Werona postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Emanuela Vignata. Na boisko wszedł Damir Ceter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Trapani Calcio doszło do zmiany. Moses Odjer wszedł za Anthony'ego Taugourdeau. W tej samej minucie trener Trapani Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luigi Scaglia, a murawę opuścił Andrea Colpani. W 62. minucie Fausto Grillo został zmieniony przez Filipa Piszczka, co miało wzmocnić jedenastkę Trapani Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacopa Segrego na Ibrahima Karamoko oraz Filipa Đorđevicia na Sergeja Grubaca.

Zawodnicy Trapani Calcio otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Piszczek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Stefano Pettinari.

W 82. minucie Mamadou Coulibaly został zmieniony przez Gregoria Luperiniego, co miało wzmocnić zespół Trapani Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Garritana na Emanuele Zuellego. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Trapani Calcio przyznał trzy.

Jedenastka Chievo Werona w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy poniedziałek zespół Trapani Calcio będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Benevento Calcio. Tego samego dnia US Cremonese będzie rywalem drużyny Chievo Werona w meczu, który odbędzie się w Cremonej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL