Liga włoska - 30. kolejka Serie B: Perugia Calcio - FC Crotone 0-0

26 czerwca na Stadio Renato Curi odbyło się spotkanie 30. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Perugia Calcio i FC Crotone. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

30. kolejka Włochy - Serie B
2020-06-26 21:00 | Stadion: Stadio Renato Curi | Arbiter: A. Di Martino
Perugia Calcio
FC Crotone
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Perugia Calcio wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko trzy.

Taktyka trenera drużyny Perugia Calcio już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Perugia Calcio. Trener Perugia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 22. minucie na plac gry wszedł Federico Melchiorri, a murawę opuścił Diego Falcinelli.

W 25. minucie czerwoną kartkę obejrzał Gianluca Di Chiara, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pasquale Mazzocchiego z Perugia Calcio, a w 40. minucie Juniora Messiasa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener FC Crotone wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giovanniego Crociatę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Kristiano Armenteros. Drugą połowę drużyna FC Crotone rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alberta Gerba wszedł Mattia Mustacchio.

W 47. minucie żółtą kartkę dostał Giuseppe Cuomo z zespołu gości. W 59. minucie Marcello Falzerano został zmieniony przez Slobodana Rajkovicia. Od 62. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Perugia Calcio i jedną drużynie przeciwnej.

Giuseppe Cuomo47′
25′ Gianluca Di Chiara
Vladimir Golemić84′
37′ Pasquale Mazzocchi
Luca Marrone
Aleandro Rosi
Ahmed Benali
Filippo Sgarbi
Alberto Gerbo46′
90′ Marco Carraro
Salvatore Molina71′
59′ Marcello Falzerano
Niccolò Zanellato62′ 71′
Hans Nicolussi Caviglia
Kristiano Samuel Armenteros Nunez Mendoza Jansson46′
22′ Diego Falcinelli
Simeon Tochukwu Nwankwo
78′ Pietro Iemmello
Marcos Curado84′
59′ Slobodan Rajković
Tomislav Gomelt
78′ Cristian Buonaiuto
Mattia Mustacchio46′
Christian Capone
Francesco Rodio
22′ 86′ Federico Melchiorri
Maximiliano Gastón López71′
Samuele Righetti
Zak Ruggiero

Drużyna FC Crotone miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Perugia Calcio wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.