Liga włoska - 30. kolejka Serie B: Empoli FC - Benevento Calcio 0-0

26 czerwca na Stadio Carlo Castellani odbyło się starcie 30. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i Benevento Calcio. Mecz zakończył się remisem 0-0.

30. kolejka Włochy - Serie B
2020-06-26 21:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Arbiter: I. Pezzuto
Empoli FC
Benevento Calcio
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Benevento Calcio.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Samuele Ricciemu z jedenastki gospodarzy. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Trener Empoli FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leo Štulaca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Samuele Ricci. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Empoli FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Amata Cicirettiego wszedł Nedim Bajrami. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Liamowi Hendersonowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 69. minucie Davide Frattesi zastąpił Szymona Żurkowskiego. W tej samej minucie w zespole Empoli FC doszło do zmiany. Stefano Moreo wszedł za Leonarda Mancusę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Andrésowi Tellowi z Benevento Calcio.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Lorenzo Del Pinto, a murawę opuścił Andrés Tello.

Lorenzo Montipò
80′ Luca Antonelli
Alessandro Tuia
46′ Amato Ciciretti
Perparim Hetemaj
69′ Davide Frattesi
Pasquale Schiattarella
57′ Liam Henderson
Andrés Felipe Tello Muñoz71′ 75′
9′ 29′ Samuele Ricci
Roberto Insigne88′
69′ Leonardo Mancuso
Niccolo Manfredini
80′ Jure Balkovec
Abdallah Basit
46′ Nedim Bajrami
Lorenzo Del Pinto75′
Filippo Bandinelli
Oliver Kragl88′
29′ Leo Štulac
Massimo Coda84′
69′ Szymon Żurkowski
Giuseppe Di Serio
69′ Stefano Moreo
Riccardo Improta75′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Empoli FC, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.