Liga włoska - 30. kolejka Serie B: ASD Trapani Calcio - Pordenone Calcio 3-0 (1-0)

26 czerwca na Stadio Polisportivo Provinciale odbył się mecz 30. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Trapani Calcio i Pordenone Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Trapani Calcio 3-0.

30. kolejka Włochy - Serie B
2020-06-26 18:45 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Arbiter: A. Prontera
ASD Trapani Calcio
Pordenone Calcio
3
0
M. Coulibaly 34'
S. Pettinari 58',62'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Pordenone Calcio.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trapani Calcio w 34. minucie spotkania, gdy Mamadou Coulibaly zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Filipa Piszczka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Trapani Calcio.

Trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Patrick Ciurria, a murawę opuścił Riccardo Bocalon. W 54. minucie Tommaso Pobega został zmieniony przez Davide Mazzocca.

W tej samej minucie Salvatore Burrai został zmieniony przez Davide Gavazziego, co miało wzmocnić zespół Pordenone Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Pirrella na Stefana Scognamilla.

Jedenastka Pordenone Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Stefano Pettinari. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Ponownie sytuację bramkową stworzył Filip Piszczek.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Michele Di Gregorio z zespołu gości.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Stefano Pettinari z Trapani Calcio. W 63. minucie w drużynie Pordenone Calcio doszło do zmiany. Andrea Gasbarro wszedł za Michele De Agostiniego.

Niedługo później trener Trapani Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Piszczka. Na boisko wszedł Nicola Dalmonte, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Michele Camporesego, piłkarza Pordenone Calcio. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Michele Di Gregorio61′
29′ Alessandro Buongiorno
Alessandro Bassoli
Fausto Grillo
Michele Camporese90′
56′ Roberto Pirrello
Michele De Agostini63′
Stefan Strandberg
Daniel Semenzato
75′ Andrea Colpani
Salvatore Burrai14′ 54′
 34′ 87′ Mamadou Coulibaly
Tommaso Pobega54′
Tomasz Kupisz
Luca Tremolada75′
87′ Anthony Michel Taugourdeau
Roberto Zammarini
 58′, 62′ (k.) 25′ Stefano Pettinari
Leonardo Candellone
75′ Filip Piszczek
Andrea Gasbarro63′
56′ Stefano Scognamillo
Mirko Stefani
87′ Salvatore Aloi
Alessandro Vogliacco
Jonathan Biabiany
Lucas Chiaretti Cossenzo75′
75′ Moses Odjer
Davide Gavazzi54′
87′ Luigi Alberto Scaglia
Davide Mazzocco54′
75′ Nicola Dalmonte
Patrick Ciurria46′
Felice Evacuo

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.