Liga włoska - 30. kolejka Serie B: ACD Virtus Entella - US Salernitana 1919 1-0 (0-0)

26 czerwca na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbyło się starcie 30. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Virtusu Entella i Salernitana 1919. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Virtusu Entella 1-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego, Patryka Dziczka z Salernitana 1919.

L. Mazzitelli 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Salernitana 1919 wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Salernitana 1919 i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Virtusu Entella zdobył Luca Mazzitelli w 49. minucie. Asystę przy bramce zanotował Claudio Morra.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Marco Sala z Virtusu Entella. Była to 60. minuta pojedynku. W 62. minucie za Fabia Maistra wszedł Patryk Dziczek. Kibice Salernitana 1919 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lamina Jallowa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Sofian Kiyine.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w zespole Salernitana 1919 za Felipe Curcia wszedł Walter López, a w drużynie Virtusu Entella Alejandro Rodriguez zmienił Giuseppe De Lucę. W 84. minucie w jedenastce Virtusu Entella doszło do zmiany. Marco Toscano wszedł za Andreę Schenettiego. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Carmine Iannone wszedł za Jeana-Claude'a Billonga.

Po chwili trener Virtusu Entella postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Claudia Morrę wszedł Carlo Crialese, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Virtusu Entella utrzymać prowadzenie.

Jean-Claude Billong85′
25′ Fabrizio Poli
Felipe Castaldo Curcio77′
60′ Marco Sala
Paweł Jaroszyński
 49′ Luca Mazzitelli
Jean-Daniel Akpa
Andrea Paolucci
Francesco Di Tacchio15′
84′ Andrea Schenetti
Sofian Kiyine62′
Andrea Settembrini
Fabio Maistro62′
77′ Alejandro Miguel Rodriguez
Milan Đurić
90′ Claudio Morra
Cedric Gondo40′
Andrea Paroni
Alessandro Micai
Andrea Zaccagno
Gioacchino Galeotafiore
90′ Carlo Crialese
Leonardo Capezzi
84′ Marco Toscano
Patryk Dziczek62′
Simone Andreis
Emanuele Cicerelli
Andrea Bruno
Carmine Iannone85′
77′ Giuseppe De Luca
Lamin Jallow62′
Matteo Mancosu

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Virtusu Entella otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Salernitana 1919 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.