Liga włoska - 3. kolejka Serie B: US Salernitana 1919 - AC Pisa 1909 4-1 (1-0)

17 października na Stadio Arechi w Salerno odbyło się starcie 3. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Salernitana 1919 i AC Pisa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salernitana 1919 4-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Dziczka występującego w Salernitana 1919.

M. Marconi 81'

Już w pierwszych minutach zespół AC Pisa próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Salernitana 1919 otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Gennaro Tutino. Asystę zanotował Vid Belec.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salernitana 1919.

Drugą połowę zespół Salernitana 1919 rozpoczął w zmienionym składzie, za Leonarda Capezziego, Cristiana Lombardiego weszli Andrea Schiavone, Tomasz Kupisz. W 54. minucie w jedenastce AC Pisa doszło do zmiany. Danilo Soddimo wszedł za Nicholasa Siegę.

W tej samej minucie Francesco Belli został zmieniony przez Samuele Birindellego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Salernitana 1919, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 w 57. minucie zdobył Tomasz Kupisz.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Giuseppe Sibilli, Simone Palombi, a na ich miejsce weszli Alessandro De Vitis, Gaetano Masucci.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salernitana 1919 w 63. minucie spotkania, gdy Gennaro Tutino strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Andrea Schiavone.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tomasz Kupisz z Salernitana 1919. W 78. minucie Emanuele Cicerelli został zmieniony przez Mirka Antonucciego, a za Gennara Tutina wszedł na boisko André Anderson, co miało wzmocnić drużynę Salernitana 1919. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Lisiego na Andreę Meroniego. W 81. minucie gola pocieszenia strzelił z rzutu karnego Michele Marconi.

W 85. minucie w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Niccolò Giannetti wszedł za Milana Đuricia. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Mazzitellego z AC Pisa, a w 89. minucie André Andersona z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Francesco Lisi81′
46′ Leonardo Capezzi
Robert Gucher
46′ Cristiano Lombardi
Luca Mazzitelli87′
78′ Emanuele Cicerelli
Alessandro De Vitis61′
Francesco Di Tacchio
Nicholas Siega54′
85′ Milan Đurić
Gaetano Masucci61′
 27′, 63′ 78′ Gennaro Tutino
Danilo Soddimo54′
46′  57′, 71′ Tomasz Kupisz
Thomas Alberti
78′ 89′ André Anderson Pomilio Lima da Silva
Simone Palombi61′
46′ Andrea Schiavone
Giuseppe Sibilli61′
78′ Mirko Antonucci

85′ Niccolò Giannetti

Przewaga jedenastki AC Pisa w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.