Liga włoska - 3. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - Ascoli Picchio 1-0 (0-0)

W spotkaniu 3. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 17 października, zespół Frosinone Calcio zwyciężył z Ascoli Picchio 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Benito Stirpe.

A. Salvi 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Frosinone Calcio wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie za Przemysława Szymińskiego wszedł Lorenzo Ariaudo.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Camilla Ciana z Frosinone Calcio, a w 42. minucie Riccarda Brosca z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Frosinone Calcio: Grigoris Kastanos, Piotr Parzyszek, Camillo Ciano, na ich miejsce weszli: Alessio Tribuzzi, Andrija Novakovich, Federico Dionisi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rijada Bajicia, Cosima Chirica zajęli: Apostolos Vellios, Gianmarco Cangiano.

Jedynego gola meczu strzelił Alessandro Salvi dla drużyny Frosinone Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicolo Brighenti.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Ascoli Picchio doszło do zmiany. Alberto Gerbo wszedł za Abdelhamida Sabiriego. Trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Michele Caviona i na pole gry wprowadził napastnika Ricarda Matosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej czwartej minucie meczu kartkę otrzymał Alessio Tribuzzi z Frosinone Calcio.

Riccardo Brosco42′
17′ Przemysław Szymiński
Lukas Spendlhofer
 75′ Alessandro Salvi
Oliver Kragl
Andrea Tabanelli
Michele Cavion86′
Salvatore D'Elia
Abdelhamid Sabiri86′
46′ Grigoris Kastanos
Dario Šarić
Raffaele Maiello
Cosimo Chiricò71′
28′ 58′ Camillo Ciano
Rijad Bajić56′
58′ Piotr Parzyszek
Nicholas Pierini
Alessandro Iacobucci
Mouhamadou Fallou Mbacke Sarr
Giuseppe Marciano
Khadim Ndiaye
17′ Lorenzo Ariaudo
Alberto Gerbo86′
46′ 90′ Alessio Tribuzzi
Gianmarco Cangiano71′
Mattia Vitale
Ricardo Manuel Pinho Matos86′
Matteo Ardemagni
Apostolos Vellios56′
58′ Federico Dionisi

58′ Andrija Novakovich

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Frosinone Calcio, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.