Liga włoska - 3. kolejka Serie B: Brescia Calcio - US Lecce 3-0 (1-0)

W starciu 3. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Brescia Calcio zwyciężyła z US Lecce 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Mario Rigamonti. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Jakuba Łabojki z Brescia Calcio oraz Marcina Listkowskiego z US Lecce.

3. kolejka Włochy - Serie B
2020-10-16 21:00 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Arbiter: Antonio Di Martino
Brescia Calcio
US Lecce
3
0
E. Ndoj 9',67'
F. Ayé 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna US Lecce wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brescia Calcio w dziewiątej minucie spotkania, gdy Emanuele Ndoj zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Florian Ayé.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nikolas Szpalek z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brescia Calcio.

Trener US Lecce postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Johna Björkengrena i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Paganiniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Martellę z Brescia Calcio, a w 57. minucie Marca Calderoniego z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie Mariusz Stępiński zastąpił Massima Codę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Brescia Calcio, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Emanuele Ndoj ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki asystował Alfredo Donnarumma.

W 70. minucie sędzia przyznał kartkę Tomowi van de Looiemu z Brescia Calcio.

Trzeba było trochę poczekać, aby Florian Ayé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brescia Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Jaromír Zmrhal.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Biagio Meccariello
54′ Bruno Martella
Marco Calderoni57′
Daniele Dessena
Liam Henderson
 9′, 67′ 79′ Emanuele Ndoj
John Björkengren52′
19′ 73′ Nikolas Szpalek
Žan Majer
70′ Tom van de Looi
Filippo Falco
 90′ Florian Ayé
Mariusz Stępiński66′
89′ Alfredo Donnarumma
Antonino Gallo
79′ Jakub Łabojko
Ilario Monterisi
73′ Simon Ivar Alexander Skrabb
Luca Rossettini
89′ Jaromír Zmrhal
Mattia Felici

Sergio Maselli

Luca Rudolf Paganini52′

Massimo Coda66′

Simone Lo Faso

Stefano Pettinari76′

Zawodnicy Brescia Calcio obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.