Liga włoska - 29. kolejka Serie C: SSC Bari - US Avellino 1912 2-1 (1-0)

W spotkaniu 29. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 1 marca, zespół FC Bari wygrał z US Avellino 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Comunale San Nicola obejrzało 11 568 widzów.

29. kolejka Włochy - Serie C
2020-03-01 17:30 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 11568 | Arbiter: C. Cudini
D. Albadoro 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka FC Bari wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 30. minucie spotkania, gdy Mirco Antenucci zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Bari.

Na drugą połowę jedenastka US Avellino wyszła w zmienionym składzie, za Santiago Morera, Simone De Marco weszli Vincenzo Garofalo, Agostino Rizzo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Marco Perrotta.

W 54. minucie Nicolas Izzillo został zmieniony przez Daniele Ferrettiego. A kibice FC Bari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreę Schiavonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Raffaele Bianco.

Piłkarze US Avellino odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Albadoro.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce FC Bari doszło do zmiany. Filippo Berra wszedł za Simone Simeriego. Drużynie US Avellino zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FC Bari.

Julián Illanes Minucci
 50′ Marco Perrotta
Giuliano Laezza
Alessio Sabbione
Santiago Eduardo Morero46′
58′ Raffaele Bianco
Fabiano Parisi
75′ Karim Laribi
Simone De Marco46′
Mattia Maita
Alessandro Di Paolantonio
75′ Manuel Scavone
Nicolas Izzillo54′
 30′ 75′ Mirco Antenucci
Claudiu Micovschi74′
90′ Simone Simeri
Diego Albadoro  75′
Luca Liso
Alessandro Tonti
Davide Marfella
Francesco Bertolo
90′ Filippo Berra
Daniele Ferretti54′
75′ Zaccaria Hamlili
Vincenzo Garofalo46′
58′ Andrea Schiavone
Agostino Rizzo46′
Rocco Costantino
Matteo Rossetti
75′ Eugenio D'Ursi

75′ Giovanni Terrani

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Bari w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

8 marca drużyna US Avellino rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Unicusano Ternana Calcio. Natomiast 9 marca Catanzaro Calcio 2011 będzie gościć jedenastkę FC Bari.