Reklama

Reklama

Liga włoska - 29. kolejka Serie C: FC Rieti - ASD Sicula Leonzio 1-2 (0-1)

1 marca na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno odbyło się spotkanie 29. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Rieti i Sicula Leonzio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sicula Leonzio 2-1. Na stadionie stawiło się 231 widzów.

1 marca  na Stadio Centro d'Italia - Manlio Scopigno odbyło się spotkanie  29. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Rieti  i Sicula Leonzio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sicula Leonzio 2-1. Na stadionie stawiło się 231 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC Rieti wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sicula Leonzio w 33. minucie spotkania, gdy Facundo Lescano zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sicula Leonzio.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Fabrizio Tirelli.

Reklama

W 59. minucie Riccardo Serena został zastąpiony przez Alessandra Marchiego. W tej samej minucie w drużynie FC Rieti doszło do zmiany. Raffaele Russo wszedł za Mattię Persana. Na murawie, jak to często zdarzało się Sicula Leonzio w tym sezonie, pojawił się Sergio Sabatino, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Alessandra Provenzana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie w zespole Sicula Leonzio doszło do zmiany. Giuseppe Maimone wszedł za Davide Baritiego.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Facundo Lescano z Sicula Leonzio. Niedługo później trener FC Rieti postanowił wzmocnić formację obronną i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Sedrica Kalomba. Na boisko wszedł Mirko Esposito, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie w jedenastce FC Rieti doszło do zmiany. Biagio Morrone wszedł za Enrica Zampę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom FC Rieti, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

8 marca jedenastka Sicula Leonzio będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Rende Calcio 1968. Tego samego dnia ADC Viterbese Castrense będzie rywalem zespołu FC Rieti w meczu, który odbędzie się w Viterbo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL