Liga włoska - 29. kolejka Serie B: US Cremonese - Benevento Calcio 0-1 (0-0)

21 czerwca na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się starcie 29. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Benevento Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 1-0.

R. Insigne 51'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Po pół godzinie gry kartkę dostał Kingsley Michael, piłkarz US Cremonese.

Trener Benevento Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Roberta Insignego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Oliver Kragl. Posunięcie trenera było słuszne. Roberta Insignego zdobył zwycięską bramkę w 51. minucie spotkania. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Pasquale Schiattarelli z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener US Cremonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Francesco Deli, a murawę opuścił Kingsley Michael.

Dopiero w drugiej połowie Roberto Insigne wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio, strzelając gola w 51. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Gabriele Moncini.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Massimowi Volcie z Benevento Calcio. W 65. minucie Fabio Ceravolo został zmieniony przez Daniela Ciofaniego. Między 65. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Cremonese: Michele Castagnetti, Gianluca Gaetano, Vittorio Parigini, na ich miejsce weszli: Simone Palombi, Žan Celar, Vasile Mogoș. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Perparima Hetemaja, Gabriele Monciniego, Riccarda Improty zajęli: Lorenzo Del Pinto, Massimo Coda, Alessandro Tuia.

W 78. minucie arbiter ukarał kartką Matteo Bianchettiego, piłkarza gospodarzy.

Lorenzo Montipò
78′ Matteo Bianchetti
Massimo Volta53′
83′ Vittorio Parigini
Oliver Kragl35′
77′ Gianluca Gaetano
Perparim Hetemaj77′
65′ Michele Castagnetti
Pasquale Schiattarella45′
32′ 46′ Kingsley Dogo Michael
Andrés Felipe Tello Muñoz
Luca Valzania
Gabriele Moncini77′
65′ Fabio Giovanni Ceravolo
Bright Gyamfi
83′ Vasile Mogoș
Lorenzo Del Pinto77′
46′ Francesco Deli
Massimo Coda77′
Samuel Gustafson
Giuseppe Di Serio
77′ Žan Celar
Roberto Insigne35′  51′
65′ Daniel Ciofani
Marco Sau
65′ Simone Palombi

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Benevento Calcio obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół US Cremonese w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech zawodników.