Liga włoska - 29. kolejka Serie B: Cosenza Calcio - ACD Virtus Entella 2-1 (2-0)

20 czerwca na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbył się pojedynek 29. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i Virtusu Entella. Mecz zakończył się zwycięstwem Cosenza Calcio 2-1.

F. Poli 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Virtusu Entella.

Już w pierwszych minutach drużyna Virtusu Entella próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 20. a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cosenza Calcio w 31. minucie spotkania, gdy Mirko Bruccini strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mirko Carretta.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Cosenza Calcio, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Mirko Carretta. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Tiago Casasola.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Virtusu Entella wyszedł w zmienionym składzie, za Nikitę Continiego wszedł Daniele Borra. W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Andrea Settembrini z drużyny gości.

W 57. minucie Luca Mazzitelli został zmieniony przez Marca Toscana. Kibice Virtusu Entella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matteo Mancosu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Giuseppe De Luca. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Alejandro Rodriguez wszedł za Claudia Morrę.

W 68. minucie żółtą kartkę dostał Mirko Bruccini, zawodnik Cosenza Calcio. Na murawie, jak to często zdarzało się Cosenza Calcio w tym sezonie, pojawił się Anibal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Raffaele Schiaviego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michele Currarina z Virtusu Entella, a w 90. minucie Franka Kanoute'a z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Virtusu Entella w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Fabrizio Poli. Przy strzeleniu gola pomógł Andrea Paolucci.

Trzy minuty później czerwoną kartkę obejrzał Asencio, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Zespołowi Virtusu Entella zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cosenza Calcio.

Michele Pellizzer25′
82′ Tommaso D'Orazio
Fabrizio Poli  90′
24′ Riccardo Idda
Marco Sala82′
Matteo Legittimo
Jacopo Dezi20′
69′ Raffaele Schiavi
Luca Mazzitelli57′
 31′ 68′ Mirko Bruccini
Andrea Paolucci
90′ 90′ Frank Kanoute
Andrea Schenetti
 35′ 82′ Mirko Carretta
Andrea Settembrini51′
69′ Emmanuel Rivière
Andrea Paroni
69′ Araujo Capela Anibal
Marco Chiosa
82′ Luca Bittante
Carlo Crialese
Angelo Corsi
Filippo De Col
Salvatore Monaco
Krisztián Adorján
82′ Mohamed Bahlouli
Moutir Chajia
90′ Jeremy Broh
Alejandro Miguel Rodriguez67′
69′ 90′ Raúl José Asencio Moraes

Przewaga zespołu Virtusu Entella w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.