Liga włoska - 28. kolejka Serie C: US Vibonese Calcio - Virtus Francavilla 2-1 (1-1)

26 lutego na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii odbył się pojedynek 28. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Vibonese i Virtusu Francavilla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem US Vibonese 2-1. Na stadionie zasiadło 1 212 widzów.

28. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-26 16:30 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 1212 | Arbiter: F. Carrione
L. Di Cosmo 8'

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Leonardo Di Cosmo.

Drużyna US Vibonese wyrównała wynik meczu. W 34. minucie Mario Pugliese wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener US Vibonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Michele Emmausso, a murawę opuścił Sergio Bubas. W 64. minucie w zespole Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Fabio Delvino wszedł za Alessandra Caporalego.

Kibice Virtusu Francavilla nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Mastropietra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Leonardo Di Cosmo. W 66. minucie za Amira Mahrousa wszedł Fabio Tito. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Virtusu Francavilla: Manuele Castorani, Leonardo Perez, Federico Vázquez, na ich miejsce weszli: Andrea Risolo, Marco Marozzi, Alain-Pierre Baclet. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maria Pugliesego, Ignazia Battisty zajęli: Alessandro Prezzabile, Leonardo Taurino.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Vibonese w 89. minucie spotkania, gdy Alessandro Prezzabile zdobył drugą bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie US Vibonese doszło do zmiany. Errico Altobello wszedł za Gabriele Bernardotta.

Andrea Tiritiello z Virtusu Francavilla dwie minuty później dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Alessandro Albertini
66′ Amir Mahrous
Andrea Tiritiello90′
 34′ 67′ Mario Pugliese
Manuele Castorani74′
Giorgio Tumbarello
Leonardo Di Cosmo  8′ 64′
84′ Ignazio Battista
Federico Zenuni
90′ Gabriele Bernardotto
Leonardo Perez84′
46′ Sergio Nicolás Bubas
Federico Nahuel Vázquez84′
Riccardo Mengoni
Bryan Costa
Giosuè Quaranta
Fabio Delvino64′
90′ Errico Altobello
Francesco Pambianchi
Pietro Ciotti
Andrea Risolo74′
Carmine Sgambati
Andrea Sarcinella
66′ Fabio Tito
Carmine Setola
67′  89′ Alessandro Prezzabile
Luca Sparandeo
Michele Raso
Marco Marozzi84′
Franco Signorelli
Federico Mastropietro64′
46′ Michele Emmausso
Alain-Pierre Baclet84′
Francesco Napolitano
Joseph Ekuban
84′ Leonardo Taurino

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna US Vibonese zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia AZ Picerno ASD zagra z zespołem Virtusu Francavilla na jego terenie.