Liga włoska - 28. kolejka Serie C: Monopoli Calcio 1966 - FC Rieti 1-0 (0-0)

W pojedynku 28. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 26 lutego, zespół SS Monopoli zwyciężył z FC Rieti 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Vito Simone Veneziani obejrzało 1 646 widzów.

28. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-26 20:45 | Stadion: Stadio Vito Simone Veneziani | Widzów: 1646 | Arbiter: G. Scatena
Monopoli Calcio 1966
FC Rieti
1
0
G. Fella 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół SS Monopoli wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

W 23. minucie Marco Piccinni został zmieniony przez Giuseppe Carriera. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andrea Zanchi z drużyny gości i musiał opuścić boisko.

W 37. minucie w zespole FC Rieti doszło do zmiany. Biagio Morrone wszedł za Mattię Persana. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy w drużynie FC Rieti doszło do zmiany. Lorenzo Vignati wszedł za Amilcare'a Fiumarę. W tej samej minucie trener FC Rieti postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Riccarda Serenę wszedł Mirko Esposito, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół FC Rieti nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Na murawie, jak to często zdarzało się SS Monopoli w tym sezonie, pojawił się Massimo Tazzer, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Andreę Maestrellego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Giuseppe Fella dla zespołu SS Monopoli. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli.

Sedric Kalombo
60′ Andrea Maestrelli
Riccardo Serena49′
23′ Marco Piccinni
Fabrizio Tirelli79′
60′ Radoslav Tsonev
Enrico Zampa
70′ Luigi Cuppone
Mattia Persano37′
60′ Francesco Paolo Salvemini
Mirko Esposito49′
60′ Mario Mercadante
Antonio Granata
Filippo Oliana
Alessio Rasi79′
60′ Massimo Tazzer
Lorenzo Vignati49′
23′ Giuseppe Carriero
Agostino Del Regno
60′  90′ Giuseppe Fella

70′ Nicola Nanni

Piłkarze FC Rieti dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna SS Monopoli wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FC Rieti rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ASD Sicula Leonzio. Tego samego dnia Urbs Sportiva Reggina 1914 będzie rywalem zespołu SS Monopoli w meczu, który odbędzie się w Reggio Kalabrii.